Wyobraź sobie, że otrzymujesz idealne wsparcie w swojej pracy na magazynie. W każdej chwili dysponujesz wiarygodnymi informacjami o poziomie zatowarowania oraz o aktualnych zamówieniach. Twoi pracownicy nie muszą błądzić między pólkami, a każdy składowany przedmiot jesteś w stanie od razu znaleźć poprzez mapę magazynu. Inwentaryzacja przebiega sprawnie, a towar rozlokowany jest w zależności od sezonu tak, by najbliżej były aktualnie najczęściej zamawiane przedmioty. Brzmi jak coś niemożliwego? A jednak takie wsparcie pracy jest jak najbardziej realne.

Ułatwienie dla magazynierów

Choć pracy magazynu zwykle nie widać na zewnątrz, to właśnie od niego w dużej mierze zależy ostateczne zadowolenie klientów. Aby to osiągnąć niezbędne jest szybkie i płynne działanie. Ważne jest także sprawne wdrożenie nowych pracowników tak, by mogli samodzielnie wykonywać powierzone im zadania.

Dobry program magazynowy nie tylko wskaże pracownikowi miejsce w magazynie, w którym znajduje się poszukiwany produkt. Umożliwia on również zaplanowanie trasy, którą najlepiej iść. Przydatne jest to zwłaszcza podczas kompletowania większego zamówienia. Można ustalić, czy zależy nam na najszybszym czasie realizacji całości czy najkrótszej drodze. Istnieje także możliwość wybrania funkcji optymalnego rozłożenia na palecie. Dzięki temu najcięższe produkty będą szykowane jako pierwsze, a zatem znajdą się na samym dole. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko przypadkowego uszkodzenia lżejszych lub bardziej kruchych przedmiotów.

Oszczędność czasu i pracy

Ciekawym pomysłem na usprawnienie pracy magazynu jest także odpowiednie przygotowanie się do sezonu. Jeśli w konkretnych okresach jakiś produkt jest kupowany częściej, warto go przesunąć tak, aby łatwiej można było do niego się dostać. Oszczędza to nie tylko czas, ale pozwala na wcześniejsze przygotowanie się do bardziej intensywnej pracy.

Program magazynowy ma być wsparciem w organizacji codziennej pracy. Jego jakość będzie rzutowała na czas niezbędny do prawidłowej realizacji zamówienia, a zatem i na zadowolenie klienta z usług firmy. Właśnie dlatego lepiej nie zostawiać dobrego oprogramowania w sferze marzeń lecz zapewnić magazynowi optymalne wsparcie informatyczne. Skorzysta na tym cała organizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here