Jak otworzyć piekarnię

Założenie własnej piekarni wydaje się dość proste – wystarczy wynająć lokal, zarejestrować działalność gospodarczą, kupić jakieś wyposażenie piekarni i już, można od razu przejść do wypiekania chlebów oraz bułeczek. A tu jednak warto mieć jakiś biznesplan i stopniowo go realizować. W ten sposób minimalizuje się ryzyko popełnienia błędu.

Określenie lokalizacji

Zanim działalność zostanie pełnoprawnie zarejestrowana, należałoby ustalić, gdzie ona w ogóle powstanie. Dobra lokalizacja to klucz do sukcesu w świecie biznesu. Warto więc poszukać takiego miejsca, w którego okolicy znajduje się spora liczba domków jednorodzinnych bądź bloków, a w którego pobliżu nie występują przy tym inne piekarnie bądź cukiernie.

Kryteria wyboru będą też ściśle związane z bezpieczeństwem i możliwością zapewniania odpowiednich standardów. Lokal przeznaczony na piekarnię musi mieć klimatyzację, wentylację, dostęp do wody, kanalizację oraz wodoodporną podłogę. To takie absolutne minimum.

Rejestracja działalności

Następny krok można uznać za najważniejszy, gdyż bez niego piekarnia nigdy nie będzie funkcjonować legalnie. Nową firmę trzeba zarejestrować. Wiąże się to oczywiście z załatwianiem szeregu formalności, wypełnianiem licznych papierków i bieganiem po urzędach, dlatego też warto w tym przypadku uzbroić się w cierpliwość oraz zachować spokój – to wszystko musi trochę potrwać.

Aby zacząć prowadzić własną piekarnię, należy uzyskać zezwolenie na otworzenie nowej działalności, zdobyć numer identyfikacyjny, postarać się o pozwolenie na sprzedaż produktów i przejść przez kontrolę sanepidu. Żadnego z tych elementów nie można pominąć. Najlepiej wypisać je sobie w punktach na kartce i po kolei realizować.

Wyposażenie piekarni

Początkujący przedsiębiorcy bardzo często starają się na różnych rzeczach oszczędzać, dlatego nieraz rozważają zakup używanych sprzętów gastronomicznych. Są one znacznie tańsze, ale też trzeba mieć na uwadze to, że niekoniecznie muszą być dobre. Zakup używanych urządzeń zawsze związany jest z pewnym ryzykiem.

Pozyskując natomiast całe wyposażenie piekarni od jednego producenta, w większości przypadków można liczyć na uzyskanie atrakcyjnego rabatu. Dzięki niemu nawet całkiem nowy biznes zostanie świetnie zaopatrzony za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Wyposażenie piekarni dostępne jest w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here