Mało kto pamięta czasy, kiedy blogi były czymś w rodzaju internetowych pamiętników. Dzisiaj blogi to potężne platformy służące do zarabiania pieniędzy, a najwięksi blogerzy stali się czymś w rodzaju internetowych celebrytów, a o kampanie z ich udziałem biją się największe marki.

Ważna w prowadzeniu bloga jest systematyczność i wysoka jakość treści. Badania pokazują, że grubo ponad połowa blogów prowadzonych od ponad roku daje dochód kilkuset złotych miesięcznie. Muszą one jednak osiągać odpowiednią liczbę odsłon.

Najlepszą platformą do prowadzenia bloga firmowego będzie WordPress.org. Blog powinien być prowadzony pod domeną firmową, w sposób w pełni profesjonalny. Warto unikać darmowych platform, które w każdej chwili mogą usunąć całość naszej pracy.

Założenie bloga na WordPressie jest banalnie proste i cały proces można zamknąć w kilka minut. Do wyboru mamy wiele gotowych szablonów, zarówno darmowych, jak i płatnych. Panel administracyjny jest prosty i intuicyjny w obsłudze i opanowanie go w stopniu nawet zaawansowanym nie zajmuje dużo czasu.

WordPress oddaje także do naszej dyspozycji mnóstwo przydatnych wtyczek, które między innymi pomagają pozycjonować stronę, udostępniać artykuły w social mediach, zamieszczać na stronie widget Facebooka, czy generować wyskakujące okienka zawierające na przykład formularz zapisu.

Musimy pamiętać, by zamieszczane przez nas treści były wartościowe i interesujące dla odbiorcy. A o tym, co go interesuje, możemy dowiedzieć się z ankiet. Zebrane informacje pozwolą na publikowanie lepszych treści i rozszerzanie grona odbiorców.

Odpowiednie formatowanie tekstu także ma wpływ na to, jak odbierze go czytelnik. Interesujące tytuły i śródtytuły, czytelny układ strony, przyciągająca wzrok grafika – to tylko niektóre ze sposobów na to, by tekst wyglądał dobrze.

Pamiętaj, że liczby dobrze się sprzedają. Dlatego na blogach tak często można spotkać artykuły w stylu: „10 sposobów na…”. Czytelnik docenia również artykuły poradnikowe, napisane czytelnie, krok po kroku przeprowadzające go przez dane zagadnienie.

Najważniejsza w prowadzeniu bloga jest wytrwałość i cierpliwość. Należy pamiętać, że nie da się zdobyć miliona odsłon w miesiąc, a do sukcesu dochodzi się małymi krokami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here