Wybór odpowiedniego oprogramowania jest jednym z najbardziej znaczących kroków zakładania działalności w sieci. Do wyboru mamy kilka opcji:

-wybór oprogramowania bezpłatnego
-kupno oprogramowania płatnego, opłacanego jednorazowo albo co pewien okres czasu
-zakup oprogramowania stworzonego specjalnie dla potrzeb naszej działalności.

Skupmy się na kilku najpopularniejszych systemach. Zacznijmy od rozwiązań bezpłatnych. Są to gotowe oprogramowania dla sklepów internetowych, które można pobrać bez żadnych opłat.

-Presta Shop
Bardzo popularne rozwiązanie, charakteryzuje się dużą łatwością obsługi. Jest intuicyjne i łatwe w rozbudowie i posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności sklepu internetowego.

-Magento
Wśród darmowego oprogramowania jest najbardziej zaawansowaną opcją. Wykorzystywany przez duże firmy ze względu na szeroko rozbudowaną funkcjonalność. Staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Jego obsługa wymaga pewnej wprawy, jednak szerokie spectrum możliwości to wynagradza.

-WooCommerce
Dostępna za darmo, niebywale łatwa w użyciu wtyczka Word Press eCommerce. Posiada wiele zintegrowanych z WordPressem użytecznych funkcji.

Omówmy najpopularniejsze rozwiązania płatne, które są udostępniane do obsługi sklepu internetowego za opłatą -jednorazową bądź abonamentową.

-Shoper
Jednej z najpopularniejszych systemów do obsługi e-sklepów, mogący się pochwalić ponad 250 wbudowanymi funkcjami. Charakteryzuje go prosty panel administracyjny. Istnieje na rynku od ponad dziesięciu lat. Laureat prestiżowych nagród, jeden z liderów w swojej kategorii.

-Click Shop
Stworzone przez Home.pl, pomaga uruchomić sklep internetowy z minimum formalności. Jego zaletą są gotowe do wykorzystania szablony oraz asystent, który pokazuje najistotniejsze do skonfigurowania miejsca.

-IAI Shop
Bardzo rozbudowane oprogramowanie, które umożliwia obsługę dziesiątek tysięcy transakcji miesięcznie, przy zachowaniu stabilności działania. Zintegrowane z wieloma systemami zewnętrznymi, zapewnia bezawaryjne działanie sklepu online.

-Sky-Shop
Zapewnia gotowy sklep internetowy z wieloma możliwymi integracjami. Zapewnia możliwość integracji z Freshmailem oraz siecią hurtowni. Daje możliwość bezpłatnego testowania programu przez 14 dni.

Podsumowując, przy wyborze oprogramowania dla sklepu online należy myśleć długoterminowo, wybierając takie które umożliwia integrację z Freshmailem. Pomoże nam to zwiększyć sprzedać i pozostawać w kontakcie z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here