Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi to sztuka dająca mierzalne efekty. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że stworzenie pracownikowi korzystnych warunków i przyjemnej atmosfery pracy daje w krótkim czasie wymierne efekty. Skoro w pracy spędzamy tak dużo czasu, warto zadbać by czas ten uprzyjemnić o ile to możliwe. Troska o potrzeby pracownika to klucz do sukcesu.

Dlaczego woda jest tak istotna?

Woda to życie – wiemy o tym, ale dlaczego tak ważne jest, by zapewnić organizmowi stały jej dostęp? Nasz organizm w 60 – 70 procentach składa się z wody, jest ona niezbędna do transportu substancji odżywczych i tlenu w naszym organizmie. Człowiek dorosły powinien spożywać niemało, bo aż 2 litry dziennie, włącznie z wodą zawartą w pokarmach.

W miejscu pracy musimy zapewnić podwładnym stały i nieograniczony dostęp do wody pitnej. Jest to nie tylko wyraz naszej troski, ale także obowiązek, który nakłada na nas Kodeks Pracy. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są dystrybutory wody.

Co się dzieje gdy nie dostarczamy organizmowi należnej mu ilości płynów?

Aby w pracy być wydajnym i efektywnym musimy stale nawadniać nasz organizm. W chwili, w której czujemy, że bardzo chce nam się pić mamy już do czynienia ze stanem odwodnienia. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne spożywanie małych ilości wody, by to deficytu wody w naszym ciele nie dopuścić. Dlatego tak istotne jest, by była ona w naszym otoczeniu stale w zasięgu ręki.

Niewielkie odwodnienie organizmu rzędu 2 lub 3 procent pociąga za sobą 20 – procentowy spadek naszej koncentracji, a co za tym idzie obniża wydajność. Liczby nie kłamią – aby nasza troska o dobro pracownika przełożyła się na zysk firmy, wystarczy w pierwszym kroku zadbać o jego dostęp do wody pitnej.

Fenomen dystrybutorów wody

Dystrybutory wody to urządzenia, które pozwolą nam na nieograniczony dostęp do wody bez niepotrzebnego odrywania się od obowiązków zawodowych. Prosta i nieskomplikowana obsługa oraz możliwość ustawienia urządzenia w najbardziej uczęszczanych miejscach w firmie, sprawią, że kubeczek z wodą będzie czymś, po co możemy sięgnąć w dowolnej chwili.

Dystrybutory wody dają nam możliwość zarówno gaszenia pragnienia w upalny dzień, jednak woda w nich dostępna doskonale posłuży także do przygotowywania kawy lub herbaty. Jej smak zdecydowanie przewyższa walory wody kranowej, a bogactwo minerałów sprawia, że picie jej nabiera istotnego znaczenia i kojarzy się jednoznacznie z troską o zdrowie i komfort pracownika.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here