Ubezpieczenia i skandale z nimi powiązane

Raz na jakiś czas ukazuje się w mediach skandal powiązany z jakąś polisą ubezpieczeniową. Mowa tu rzecz jasna o umowie powiązanej z ubezpieczeniem, która nie spełnia tych standardów powiązanych z ustawami. Tego typu przypadki mają niestety miejsce i są katastrofą wizerunkową dla jakiejś większej i znanej firmy ubezpieczeniowej. Takie katastrofy wizerunkowe udowadniają rzecz jasna to, że opcja przedstawiana w reklamie ( https://www.kartowagala.pl/ ) w znacznym stopniu różni się od realiów, a to omijanie prawa w podpisywaniu umów ubezpieczeniowych niestety nadal trwa, choć trudno przekonać się o skali tego zjawiska, bo proceder jest rzecz jasna ukrywanym w przypadku wielu drobnych spraw, a media uświadamiają społeczeństwo tylko o tych najgłośniejszych ze spraw, które nie łatwo przeoczyć.

Katastrofa wizerunkowa

Niektóre firmy ubezpieczeniowe znikają z rynku i to tylko ze względu na skandal z udziałem jednej z tych firm ubezpieczeniowych. Mowa tu dokładnie, że przez taki skandal wiele osób ubezpieczonych zaczyna swoje ubezpieczenia przenosić do innych firm. Takie przeniesienie polisy może nawet wyjść dość drogo, choć tu ( https://www.kartowagala.pl/ ) bardziej liczy się to by w razie nieciekawego wydarzenia otrzymać odszkodowanie, a nie to by utrzymać jakieś pismo, które udowadnia nam to, że odszkodowania nie będzie. W tym piśmie ubezpeczyciel może powoływać się na kiepską kondycję finansową lub na to, że jakiś podpunkt umowy został złamany i dlatego ubezpieczenie się nie należy. Jednym słowem to są dziwne sprawy i zazwyczaj są powiązane z tym że dana firma ubezpieczeniowa łamie prawo. W takich sytuacjach osoba ubezpieczona może jedynie skorzystać z pomocy adwokata, po to by otrzymać jakieś siedemdziesiąt procent kwoty odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, która za jakiś rok zapewne zniknie z rynku, bo działa nie profesjonalnie i co równie istotne nie zgodnie z obowiązującym prawem.

Lepsze firmy ubezpieczeniowe

Wielu z nas doskonale wie o tym, że nawet te lepsze firmy ubezpieczeniowe mają jakieś problemy wizerunkowe, ale zazwyczaj nie są one znacznymi. Dotyczą raczej niezbyt dużego opóźnienie w tym wypłacaniu odszkodowania i tego typu przypadki raczej nie zaskakują. Lepsze firmy ubezpieczeniowe to też i te ciekawsze oceny w rankingach internetowych, a tego typu rankingi składają się z opinii ludzi dotyczących ceny i sposobu działania. Ważnym jest też i to, że te rankingi zazwyczaj tworzą typowi ludzie z not w formie liczby gwiazdek do dziesięciu. Takie noty tworzą notę zbiorową i do tego są też opinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here