jaki rodzaj sortera wybrać?

Sortery edukacyjne, są to zabawki, których głównym celem jest pomoc maluchom w nauce kolorów oraz kształtów. Dzięki nim dzieci uczą się je odróżniać. Rodzajów sorterów dla dzieci jest wiele, różnią się od siebie stopniem zaawansowania.

Jedne sortery są bardziej rozbudowanie, inne mniej. W zestawie znajdują się również kolorowe klocki, które pasują do wcięć w sorterze. Cała zabawa polega na tym, żeby klocki przypisać do odpowiednich otworów. Taka zabawka dedykowana jest dzieciom juz od trzeciego miesiąca życia.

Rodzaje sorterów dla dzieci

Rodzaje sorterów, dzielą się ze względu na materiał, z którego są wykonane. Na rynku dostępne są sortery:

  • sortery dla niemowlaków, które charakteryzują się tym, że są wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu taka zabawka jest całkowicie bezpieczna, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci.
  • sortery wykonane z tworzywa sztucznego, polecane są dla dzieci od 1 roku życia. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskały sortery interaktywne, które wydają z siebie dźwięki, melodię, a nawet święcą. Zasilane są na baterie.
  • sortery drewniane, jest to rodzaj najbadziej trwały. Polecany dla dzieci od 1 roku życia, tak samo jak w przypadku sorterów wykonanych z plastiku. Niektóre modele, które są bardziej zaawansowane, posiadają bardziej skomplikowane zadania, dlatego są dedykowane starszym dzieciom.

Sortery dla niemowląt

Zalety płynące z korzystania z sorterów

Sortery są to zabawki, które są zazwyczaj wybierane jako pierwsza zabawka dziecka. Głównie ze względu na to, że są bezpieczne, oraz są rodzajem zabawki edukacyjnej. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Za pomocą sortera maluchy uczą się odróżniać od siebie kształty i kolory. Jest to świetny trening logicznego myślenia. Dodatkowo taka zabawa wspiera umiejętności manualne dziecka.

Podczas zakupu sortera dla swojej pociechy, należy wybrać rodzaj który będzie pasował do potrzeb intelektualnych i fizycznych dziecka. Sortery są świetną formą zabawy w domu, która zainteresuje malucha na dłuższy czas oraz silnie oddziaływuje na jego rozwój.

Przeczytaj też: http://www.cybertec.pl/smoczki-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here