Internet i social media opanowały obecnie niemal każdą dziedzinę naszego życia. Coraz więcej osób korzysta z zakupów w sieci i coraz więcej z nich ma konta na portalach społecznościowych.
Grzechem byłoby z tego nie skorzystać, będąc właścicielem sklepu internetowego.

Badania wykazują, że ludzie będący fanami sklepu internetowego na Facebooku, kupują w nim więcej i częściej, niż ludzie niezaliczający się do grona fanów.

Każdy sklep internetowy może nieodpłatnie posiadać swój fanpage na Facebooku. Jego zadaniem jest promowanie sklepu i jego oferty. Pozwala gromadzić w jednym miejscu potencjalnych klientów i osoby, które już dokonały zakupów w naszym sklepie. Fanpage jest idealnym miejscem do informowania ich o planowanych działaniach marki, nowościach w internetowym sklepie czy planowanych obniżkach cen.

Co ważne, prowadzenie fanpage’a skutkuje osiągnięciem wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w internetowych wyszukiwarkach.

Płatna reklama na Facebooku

Jest dobrym rozwiązaniem nawet dla początkujących marek, charakteryzuje się bowiem niewygórowaną ceną i znacznym zasięgiem. Okazuje się być o wiele bardziej efektywna niż reklama w prasie czy telewizji, a przy tym nieporównywalnie tańsza. Pozwala na dotarcie do dużej grupy osób, które jeszcze nie odkryły naszego sklepu w internecie.
By zintegrować sklep z fanpagem, wystarczy umieścić przycisk „Lubię to!” na stronie naszego sklepu. W ten sposób każdy odwiedzający nasz sklep za jednym kliknięciem staje się również fanem na Facebooku.

Konkursy i akcje rabatowe

Prawda jest taka, że ludzie zaczną spływać na nasz fanpage dopiero wtedy, kiedy będzie on dla nich wystarczająco atrakcyjny. Czasem wystarczy przeprowadzenie ciekawego konkursu z drobnymi nagrodami, czasem zaś udostępnienie kodów rabatowych do wykorzystania przy zakupach w naszym sklepie.
Jeśli planujemy przeprowadzenie konkursu na większą skalę, dobrze jest powierzyć to zadanie sprawdzonej agencji social media.

Prowadzeniem fanpage’a na Facebooku można zająć się na własną rękę lub powierzyć to zadanie profesjonalistom. Jakiegokolwiek wyboru byśmy nie dokonali,, reklama na tym portalu zawsze jest dobrym posunięciem i znacząco może wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here