Prowadzenie działalności biznesowej w formie sklepu internetowego zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie ma się co dziwić – w końcu działalność w sieci nie wymaga posiadania dopasowanego do potrzeb działalności lokalu i pozwala uniknąć kosztów z tym związanych. Ponadto, sprzedając w sieci, mamy nieograniczony dostęp do klienta na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami.

Pozyskiwanie dostawców

Ważnym krokiem, jeśli chodzi o założenie własnego e-sklepu, jest pozyskanie dostawców towaru, który znajdzie się w naszym asortymencie. Jako, że sklepy internetowe z reguły nie dysponują własnymi magazynami, bardzo ważne jest pozyskanie zaufanego dostawcy, który pomógłby nam zachować ciągłość sprzedaży. Pamiętajmy, że każde opóźnienie w wysyłce towaru może skutkować utratą klienta. Szczególnie ważna dla nas będzie korzystna cena dostawy towarów, tak by nie generować niepotrzebnie wysokich kosztów.
Najczęściej właściciel sklepu internetowego składa zamówienie na towar u dostawcy dopiero wtedy, kiedy zamówi go klient. Wydaje się to sprytnym rozwiązaniem, jednak musi działać sprawnie, by nie wydłużać czasu realizacji zamówienia.

Nawiązanie kontaktu

Skontaktować się ze sprzedawcą możemy poprzez ich oferty na portalach ogłoszeniowych, forach internetowych czy blogach. Nie zaszkodzi także zaglądanie na blogi branżowe.
Dość opłacalne jest nawiązanie współpracy z dostawcami z Chin czy Tajlandii, gdzie produkcja jest tańsza, a ceny towarów niższe. Należy jednak upewnić się, czy zawsze możemy zwrócić uszkodzony towar, bowiem nie zawsze da się tak długą trasę odbyć bez uszkodzonych produktów.

Dropshipping

Jest coraz popularniejszą formą handlu. Polega na tym, że zamówiony u sprzedawcy towar jest wysyłany do klienta bezpośrednio z magazynu dostawcy. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów logistycznych i skrócenie czasu oczekiwania na towar przez klienta.

Negocjacje

Nigdy nie zgadzajmy się na pierwszą podaną przez dostawcę cenę. Negocjacje są nieodłączną częścią handlu i nawet niewielka wytargowana kwota może w skali roku przynieść ogromne oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here