W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym polega fenomen tych wspaniałych urządzeń?

Woda dla firm i jej zalety

Każdy pracodawca na mocy prawa został zobligowany do tego, aby dostarczyć swoim pracownikom i klientom wodę zdatną do picia lub inne napoje. Dlatego zarówno w wielkich korporacjach, jak i mniejszych firmach na korytarzach i w aneksach kuchennych coraz częściej można spotkać proste w użyciu urządzenia, które zapewniają stały i bezproblemowy dostęp do wody pitnej.

Coraz więcej firm świadczy usługi sprzedaży, jak i dzierżawy tych nowoczesnych i niepozornych urządzeń. Okazuje się, że dystrybutory można podzielić na dwie podstawowe kategorie:
– dystrybutory butlowe,
– dystrybutory bezbutlowe.

Dystrybutory z wymiennymi butlami – ich najważniejsze zalety

Nowoczesne urządzenia z wymiennymi butlami o pojemności ponad 20 litrów to bardzo komfortowe w użytku maszyny. Dzięki temu, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca można je postawić w dowolnym kącie czy wnęce w taki sposób, aby były łatwo dostępne zarówno dla pracowników, jak i dla kontrahentów przybywających na spotkania.

Woda dla firm w postaci dystrybutorów butlowych ma jednak swoje wady. Okazuje się, że kłopotliwym może być przechowywanie kolejnych, dość ciężkich butli z uwagi nie tylko na ich gabaryty oraz krótki termin przydatności do spożycia, ale również z racji wymagań odnośnie warunków przechowywania (suche i chłodne, nie nasłonecznione miejsce z dala od źródeł ciepła jak kaloryfer).

Dystrybutory bezbutlowe

Innym rodzajem dystrybutorów, które cieszą się na rynku coraz większą popularnością są urządzenia nie wymagające ciągłej wymiany butli z wodą. Profesjonalne i estetycznie zbudowane urządzenia osmotyczne dostarczają dowolną ilość wody pitnej. Są to maszyny wolnostojące i w pełni bezobsługowe, które umożliwiają pobieranie:
– wody schłodzonej,
– wrzątku,
– wody letniej,
– wody gazowanej.

Woda dla firm w postaci dystrybutorów bezbutlowych prezentuje same zalety, pośród których na pierwszym miejscu należy wymienić:
– brak konieczności magazynowania butli z wodą,
– możliwość pobierania zarówno wrzątku, jak i zimnej wody,
– niewielkie koszty eksploatacji,
– elastyczne i trwałe obudowy urządzenia,
– opcjonalne podajniki na kubki jednorazowe,
– świeża i zdatna do picia woda w każdej chwili.
Te wspaniałe i niezwykle funkcjonalne urządzenia coraz częściej można spotkać nie tylko w biurach czy urzędach, ale również w prywatnych domach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Yazamco Poland Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here