Przed zakupem telewizora zwykle mamy sto pytań i myśli w głowie – może QLED, czy warto ze Smart TV, jaki ekran wybrać itd. Podpowiadamy, że do najpopularniejszych należy telewizor 55 cali 4K. Bardziej dociekliwym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wymarzony model. Sprawdź, a szybko kupisz idealny telewizor!

W sklepie można się pogubić, gdyż dostępnych jest tak wiele różnych modeli. Każdy kusi nowoczesnymi technologiami, oryginalnym designem lub rozbudowanym Smart TV. Ogromne wrażenie robi m.in. seria Samsung QLED 2018 czy modele Philipsa z Ambilight. Warto jednak znać swoje potrzeby i wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy model.

Przede wszystkim określ swój budżet oraz potrzeby, co pozwoli zawęzić kryteria wyszukiwania. Warto jednak zapoznać się także z możliwościami i technologiami, np. QLED czy Quantum Dot, wdrażanymi przez producentów telewizorów. Od tego momentu wybór będzie dużo prostszy.

QLED, 4K, Smart TV – co Ci jest potrzebne?

Przede wszystkim sprawdź specyfikację telewizora i zobacz, co on oferuje. QLED zapewnia nową jakość obrazu, 4K to cztery razy więcej pikseli niż w modelach Full HD, a Smart TV to dostęp do platformy bogatej w aplikacje.

Nowoczesnych rozwiązań każdy model oferuje znacznie więcej, ale przede wszystkim przemyśl, z czego będziesz korzystać, aby niepotrzebnie za to nie dopłacać. Nie zawsze musi to być topowy telewizor na rynku, jak Samsung QLED 2018 czy też flagowy OLED.

Rozmiar ma znaczenie

Określenie rozmiaru telewizora, jakiego potrzebujemy, to naprawdę trudna sprawa. Pamiętaj, że w sklepie każdy model wydaje się mniejszy, o czym często zapominamy i dochodzi do wymiany na mniejszy. Duży ekran nie zawsze jest dobrym wyborem. Przede wszystkim weź pod uwagę odległość, z jakiej będziesz oglądać filmy. Z kolei do salonu w mieszkaniu najczęściej wybierany jest telewizor 55 cali 4K, a do domu 65-70 cali.

Rodzaj matrycy – QLED, OLED, jeszcze inny?

Nowości kuszą, gdyż gwarantują świetny i wysokiej jakości obraz. Wydawałoby się, że jeszcze niedawno królowały telewizory plazmowe, następnie LCD z diodami LED. Następnie na rynku pojawiły się modele z technologią QLED oraz OLED.

W OLED-ach każdy z pikseli świeci niezależnie, dzięki czemu uzyskujemy świetne odwzorowanie barw i głębszą czerń. Z kolei Samsung stworzył technikę kwantowej kropki, skąd pochodzi nazwa serii telewizorów QLED. Doskonały obraz bez opóźnień gwarantowany!

Koniecznie ze Smart TV

Większość z nas szuka telewizora koniecznie ze Smart TV. Dostęp do aplikacji oraz Internetu jest już dla nas standardem! Warto zwrócić uwagę m.in. na telewizory Samsung QLED 2018, ale wcześniejsze modele także zagwarantują nam moc rozrywki. Wtedy nic nas nie ogranicza i możemy to, na co mamy ochotę, a także grać czy korzystać z Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here