konsolidacja chwilówek

Kiedy żonglujesz miesięcznymi płatnościami dla wielu wierzycieli, pomysł dokonania jednej płatności na całą należną kwotę może wydawać się ogromną ulgą lub zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy. Jeśli jednak zmagasz się z przytłaczającym długiem, jedna miesięczna spłata dla wszystkich wierzycieli – to może być opcja. Proces ten nazywa się konsolidacja chwilówek i warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Na czym to polega?

Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia to zasadniczo pożyczka osobista udzielana przez bank lub pożyczkodawcę, która pozwala na dokonanie jednej mniejszej miesięcznej spłaty od pożyczek łączonych, kart kredytowych, linii kredytowych i innych długów, zwykle przy niższym oprocentowaniu. Konsolidacja chwilówek odnosi się do łączenia w jedną płatność tylko zadłużeń z tytułu chwilówek właśnie.

Jeśli rozważasz kredyt konsolidacyjny, musisz spełnić wymagania pożyczkodawcy. Na ogół są to:

  • Dobra ocena kredytowa
  • Wystarczająca historia kredytowa
  • Dochód wystarczający na spłatę kredytu w ciągu 3 do 5 lat
  • Całkowity wskaźnik obsługi zadłużenia zwykle poniżej 35%

Jeśli nie masz pewności, jaki jest Twój wskaźnik obsługi zadłużenia, nie martw się, większość ludzi tego nie wie. Wskaźnik obsługi zadłużenia to miara, która pokazuje procent miesięcznego dochodu brutto potrzebnego do spłaty wszystkich długów, w tym płatności za samochód i dom.

Na przykład, jeśli Twoja miesięczna pensja brutto wynosi 3600 zł, a spłaty zadłużenia wynoszą 2000 zł, wynikowy wskaźnik obsługi zadłużenia wynosi 55 procent. To prawdopodobnie zadziała na twoją niekorzyść, gdy kwalifikujesz się do kredytu konsolidacyjnego. Chociaż wskaźniki obsługi zadłużenia mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, 35 procent jest dobrą początkową wskazówką.

Jak wysokość zadłużenia wpływa na konsolidację chwilówek?

Istnienie „innego” znacznego zadłużenia, które posiadasz, może sprawić, że pożyczka konsolidacyjna będzie całkowicie poza zasięgiem lub nierealna. Płatności konsolidacyjne muszą być przystępne. Wcześniejszy kompleksowy przegląd budżetu jest kluczowym krokiem w decyzji o kontynuacji. Musisz także mieć realistyczne oczekiwania co do możliwości zaprzestania korzystania z kredytu gdy trwa konsolidacja chwilówek w Twoim wykonaniu. Jeśli po konsolidacji zaciągasz nowy dług, wykolei to twoje początkowe dobre intencje, by szybko i po niższych kosztach rozwiązać ten dług. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konsolidacji zadłużenia i innych dostępnych opcjach oddłużenia, skontaktuj się z jednym z specjalistów ds. zadłużenia, aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą konsultację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here