Delegacja często sprawia dużo problemów z podróżami na miejscu, gdy nie możemy pojechać w nią własnym autem. Jaki środek transportu warto wtedy wybrać?

Warszawa, Kraków czy Poznań, a może Londyn czy Berlin? W delegacje wybieramy się do różnych miast. Gdy firma opłaca nam koszty dotarcia do celu, również reguluje ona wtedy wydatki związane z poruszaniem się na miejscu.

Nie tylko taksówka

Najczęściej w delegacji wybierane są usługi taksówkarskie – to wygodne rozwiązanie, ponieważ wystarczy tylko zadzwonić po taxi, które już w parę minut może być na miejscu.

Oczywiście, gdy będziemy w nowym mieście, powinniśmy uważać na samochody firm przewozowych podszywających się pod taksówki – możemy zapłacić w nich o wiele więcej!

Jeśli chcemy łatwo rozliczyć się z firmą z kosztów przejazdów, musimy poprosić o wystawienie faktury. Niestety, nie zawsze otrzymamy ją bez problemów – korporacje często o nich zapominają.

Wypożyczenie auta na miejscu

Druga opcja to wynajem auta na miejscu. Tutaj mamy do dyspozycji dwa modele – wynajem na dni lub też wynajem na minuty. Wybierając auto na firmę, możemy dobrać taką opcję, która będzie dla nas najwygodniejsza.

Auto na minuty to nowość – usługa nazywana jest inaczej car sharingiem i podobna jest do wynajmu rowerów. Rejestrujemy się w aplikacji i rezerwujemy auto on-line, a potem wsiadamy do niego i dojeżdżamy do celu, zostawiając go w wyznaczonej strefie. Nie ma potrzeby kontaktu z firmą obsługującą wynajem, co znacznie ułatwia korzystanie z przejazdów.

Usługi car sharingowe to zatem świetna alternatywa dla zwykłego wynajmu – płacimy tylko za przejechane kilometry oraz minuty spędzone w samochodzie.

Car sharing – faktura za przejazdy

Wybierając w firmie car sharingowej auto na firmę, także mamy możliwość otrzymania faktury. W tym celu musimy najczęściej skontaktować się z firmą i podać jej dane takie jak nazwa firmy, jej adres oraz NIP.

Fakturę można otrzymać jednorazowo albo w formie zbiorczej – miesięcznej. Dzięki temu możliwe jest łatwe zaksięgowanie wydatków związanych z przejazdami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here