Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej?

Wielu kredytobiorców znajduje się w sytuacji wcześniejszej spłaty pożyczki, a dodatkowe koszty związane z kredytem nie zostały z nimi rozliczone. Takie osoby często poddają się, bojąc się banków i instytucji kredytowych. Jest to zła droga! O swoje zawsze trzeba walczyć, szczególnie jeśli kwestia dotyczy sporych pieniędzy, które zgodnie z prawem należą się nam. W tym artykule wyjaśnimy jak odzyskać koszty kredytowe we współpracy z zaufaną i doświadczoną w tych sprawach kancelarią prawną Lexito.

Jak można odzyskać pieniądze za wcześniejszą spłatę kredytu?

Jeżeli jako kredytobiorca spłaciłeś kredyt albo pożyczkę przed wyznaczonym ostatecznie terminem spłaty, to możesz żądać zwrotu kosztów ponad pożyczony kapitał. Rozliczenie odbywa się oczywiście w proporcjonalnie zmniejszonym wymiarze zgodnym z terminem spłaty. Większe sumy otrzymasz jeśli spłaciłeś kredyt w dwa miesiące po jego zaciągnięciu a mniejsze w przypadku kilku lat, jednakże mimo wszystko w obu przypadkach zwrot się należy.

Zgodnie z wyrokiem TSUE zwroty dotyczą nie tylko kosztów prowizji, opłat czy ubezpieczeń. W skład roszczeń, jakie można wysunąć wobec banku wchodzą również ewentualnie wcześniej spłacone odsetki. Problem polega jednak na tym, że część instytucji kredytowych i pożyczkowych rozlicza odsetki przy wcześniejszej spłacie kredytu. Są jednak i takie, które tego nie praktykują. W takim wypadku należny zwrot prowizji bankowej wraz z pozostałymi opłatami bankowymi będzie w sumie dawał kwotę odpowiednio wyższą.

Wsparcie w wojnie z bankiem

Ogólnie do uzyskania zwrotów powinno wystarczyć roszczenie złożone przez klienta wobec banku. Tak się jednak często nie dzieje gdyż banki opornie wypłacają odszkodowania. W przypadku odrzucenia złożonej przez nas reklamacji w terminie 30 dni należy wnieść sprawę do sądu. Sądząc się samemu takie sprawy mogą ciągnąć się latami dlatego warto uzyskać pomoc instytucji prawnej wprawionej w rozwiązywaniu podobnych spraw.

Taką instytucją jest kancelaria Lextio. Jest to firma prowadząca tego typu sprawy z bankami i pokrywająca ich koszty. Pobór dla siebie pobiera ona dopiero w przypadku zakończenia sprawy na korzyść klienta. W celu szerszego zapoznania się z ofertą firmy warto wejść na jej stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here