Panele są częstym gościem we wszystkich domach i mieszkaniach. Ich łatwość montażu, cena oraz cechy użytkowe powodują, że jest to najlepsze rozwiązanie. Jednak aby nasze panele wyglądały i służyły nam prawidłowo, musimy użyć podkładów.

Izolacje do paneli podłogowych

Spośród wielkiego wyboru na rynku znajdziemy kilka rodzaju podkładów naturalnych:

– korek – Jest jednym z najpopularniejszych sposobów izolacji pod panele. Wykazuje bardzo duże cechy akustyczne. Jego struktura pozwala na zastosowanie jedynie na gładkich i nieuszkodzonych powierzchniach, dlatego przed jego użyciem powinniśmy zadbać o jakość podłoża, na którym go umieścimy.

– mata z eko płyty – Jest świetnym izolatorem ciepła, jak również akustycznym. Jednak jej właściwości nie pozwalają na zastosowanie w pomieszczeniach wilgotnych. Można jej użyć na lekko nierównych powierzchniach. Warto jednak unikać tego rozwiązania w przypadku, gdy domownicy mają alergię, ponieważ mata wytwarza silne pylenie.

– tektura karbowana i papier falisty – Jest to najtańsze rozwiązanie ze wszystkich podkładów. Jednak ich cienka warstwa oraz małe właściwości akustyczne, powodują, że wymagają zastosowania na idealnych powierzchniach. Są najlepsze pod ogrzewanie podłogowe.

Pianka pod panele

Po korku jest ona najczęściej stosowanym produktem. Jednak posiada niską akustyczność i małą odporność na wilgoć. Wybierając panele, powinniśmy również zastanowić się nad wyborem odpowiedniej panki. Cena w tym przypadku nie powinna grać dużej roli, ponieważ odpowiednio dobrana pianka wydłuża żywotność samych paneli i utrzymuje je w dobrym stanie. Pianki pod panele są w różnej grubości i przeznaczone do różnych powierzchni. Należy pamiętać, że zastosowanie jej wiąże się często z koniecznością wygładzenia betonu, na którym zostanie zastosowana. Sztuczne pianki mają zazwyczaj grubość od 2 do 4 mm.

Który z produktów wybrać?

W sklepie Bricoman można zamówić każdy z rodzajów podkładów i pianek w dobrej cenie – https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/izolacja-i-podklady. Jeśli nasze podłoże betonowe nie jest zbyt idealne, to powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej grubości pianki, która będzie amortyzować ułożone panele oraz niwelować nierówności. Dodatkowe zastosowanie folii paroizolacyjnej wydłuży jej żywotność. Jeśli nasze podłogi będą ogrzewane, powinniśmy wybrać cienkie tekturowe podkłady, które idealnie będą przewodzić ciepło. Jeśli nasze podłogi są w świetnym stanie, możemy pokusić się o zastosowanie maty korkowej czy z eko płyty. Wybór zależy od naszych indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here