W czasach, kiedy internet zdominował tak wiele dziedzin naszego życia, prowadzenie sklepu internetowego wydaje się być dobrym pomysłem na biznes. Na pewno jest to rozwiązanie mające wiele plusów. Prowadzenie działalności w sieci nie wymaga dysponowania odpowiednio wyposażonym lokalem i pomaga uniknąć związanych z tym kosztów.

Pamiętajmy o tym, że pomysł to nie wszystko. Nasz sklep trzeba umieścić w konkretnym miejscu w sieci, pod konkretnym adresem. Pierwszym krokiem będzie wykupienie odpowiedniej domeny. Jeśli planujemy prowadzenie sprzedaży w kraju, najlepsza będzie ta z końcówką „pl”. Musimy zatroszczyć się o to, by wybrana przez nas domena, w połączeniu z nazwą sklepu, była dostępna. Kiedy dysponujemy już adresem internetowym naszej strony, należy osadzić ją na jakimś serwerze, czyli krótko mówiąc, zadbać o usługę hostingu.

Uniwersalny hosting

Będzie dobrym rozwiązaniem dla mniejszych sklepów internetowych, które nie wykazują jeszcze dużych obrotów i nie rejestrują większej ilości transakcji. Są to proste i tanie usługi hostingowe, w końcu na początku działalności nie potrzebujemy jeszcze dedykowanej usługi serwerowej. Wystarczy nam hosting wirtualny. Za niewielką cenę otrzymujemy stałą pomoc administracyjną oraz panel do zarządzania usługą serwerową. W takim przypadku wadą jest to, że dzielimy moc serwera i jego przestrzeń z innymi jego użytkownikami, co może być problemem, kiedy na naszej stronie internetowej zacznie się naprawdę duży ruch. Problemom tym zapobiegnie VPS, czyli wirtualny serwer prywatny, który mają w swojej ofercie niektóre firmy hostingowe. Daje nam to gwarancję z góry określonych parametrów serwera.

Hosting dla największych

Serwerów dedykowanych będą wymagały największe sklepy internetowe. Mowa tu o takich obsługujących tysiące zamówień dziennie i mających w swojej ofercie bardzo dużo produktów. Serwer dedykowany to niezawodny hosting, bowiem cała jego moc przypada na jednego klienta. Za wysokie parametry takiego serwera przyjdzie nam dość drogo zapłacić, jednak czasem jest to najlepsze rozwiązanie.

Podsumowując, sam pomysł założenia sklepu internetowego nie wystarczy. Do załatwienia pozostaje jeszcze wiele technicznych, bardzo ważnych spraw, bez których jego uruchomienie będzie niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here