Dropshipping jest pewnego rodzaju nowością w branży handlowej. ten model biznesowy polega na przeniesieniu obowiązku wysyłki towaru do klienta na dostawcę. My, jako właściciele sklepu internetowego, jesteśmy tylko swojego rodzaju pośrednikami, a naszym zadaniem jest jedynie zebranie zamówień od klientów i przekazanie ich dostawcom. Hurtownia z kolei nie musi martwić się o rynek zbytu czy marketing, jej zadaniem jest jedynie zapewnienie odpowiedniej ilości towaru i wysyłka go do odbiorcy. Na tym modelu działalności zyskują więc obie strony.

Jedynym wymaganiem, by zająć się dropshipingiem, jest posiadanie własnej działalności gospodarczej, gdyż to właśnie pod nią podlegają wszelkie działania związane z ciągłą sprzedażą towarów.

Rozpoczęcie działalności krok po kroku:
-znalezienie dostawcy – na naszym rynku dropshipping wciąż jest pewnego rodzaju nowością, dlatego nie wszyscy dostawcy się nim zajmują
-podpisanie umowy
-sprawdzenie cen i ich weryfikacja na innych platformach sprzedażowych. Musimy pamiętać, że do ceny hurtowej musimy doliczyć podatek VAT i naszą marżę – dopiero taka cena będzie widoczna dla nabywcy
-wybranie sposobu sprzedaży- musimy wybrać między sprzedażą w sklepie internetowym, a na portalach aukcyjnych. To pierwsze rozwiązanie zdecydowanie sprzyja budowaniu własnej marki i zaufania klientów. Ponadto, portale ogłoszeniowe pobierają marżę od sprzedaży, więc korzystanie z nich generuje pewne koszty
-dodanie asortymentu na stronę sklepu/aukcji. Sprawniej przebiega, jeśli jest masowe. Pojedyncze dodawanie tysięcy artykułów to żmudna robota.
-zajęcie się reklamą i sprzedażą. To na nas spoczywa obowiązek znalezienia klientów. Kiedy mamy pierwsze zamówienia, przekazujemy je do hurtowni wraz z przelewem hurtowej ceny towaru, a ona zajmuje się wysyłką bezpośrednio do klienta.

Wady dropshippingu

Nie ma modelu sprzedaży, który byłby beż żadnych wad i tak samo jest z dropshippingiem. Możemy działać sprawnie tylko wtedy, kiedy sprawnie działa hurtownia. Jeśli im powinie się noga, my także tracimy klientów. Dlatego dropshipping może być rozwiązaniem tymczasowym, a po pewnym czasie i tak warto zadbać o stworzenie własnej bazy towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here