Czym okleić karton do wysyłki

W procesie wysyłki bardzo ważnym elementem jest to, w jaki sposób zapakujemy naszą paczkę. Do wysyłki najczęściej używamy kartonowych pudełek, które ze względu na swoją niewielką wagę świetnie się do tego nadają. Niemniej jednak, kartony posiadają swoje mankamenty, które możemy zniwelować, jeśli go odpowiednio okleimy.

Folia do pakowania

Jeśli wysyłamy naszą przesyłkę w kartonowym opakowaniu, możemy obawiać się o jej uszkodzenie. Dzieje się tak zazwyczaj w okresie zimowym czy jesiennym, kiedy to paczka jest częściej narażona na zalanie. Do zabezpieczenia naszego pudełka od zewnątrz świetnie sprawdza się folia stretch. Po owinięciu nią pudełka nie musimy martwić się, że podczas transportu czy magazynowania dojdzie do uszkodzenia kartonu, a w efekcie także zawartości przesyłki.

Dodatkowo folia stretch zapewnia:

  • wytrzymałość,
  • odporność na rozerwanie czy przecięcie,
  • elastyczność,
  • przyczepność.

Taśmy pakowe

Większość przesyłek pakujemy zazwyczaj w kartonowe pudełka, które następnie trzeba zakleić. W sklepach znajdziemy wiele różnego rodzaju taśm, których możemy użyć w tym celu.

Oczywistym wyborem mogłaby się wydawać taśma do pakowania (dostępna w hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/tasmy-c23). Jest ona zazwyczaj dużo wytrzymalsza niż taśmy sprzedawane w sklepach biurowych. Charakteryzuje ją mocna siła klejenia oraz dobra przyczepność do powierzchni. Cechy te są bardzo ważne, kiedy paczka spędza kilka dni w transporcie.

W ofercie taśm do pakowania często znajduje się taśma papierowa. Jest ona bardziej ekologicznym wyborem, ponieważ jest łatwa w recyklingu. Co więcej, wiele taśm papierowych jest zrobionych z papieru makulaturowego, a więc z materiału z odzysku. Jeśli zależy nam na segregowaniu odpadów, takiej taśmy nie trzeba nawet dokładnie odklejać od kartonu przed jego utylizacją.

Etykiety ostrzegawcze

Gdy wysyłamy przedmioty kruche lub szklane, możemy martwić się o to, czy dotrą one do odbiorcy w stanie nienaruszonym. W procesie pakowania warto wtedy upewnić się, że przedmiot jest odpowiednio zabezpieczony i nie przemieszcza się w środku przesyłki. Jednak warto także poinformować kurierów o tym, że wewnątrz pudełka znajdują się delikatne przedmioty. W tym przypadku przydatne są różnego typu etykiety ostrzegawcze jak na przykład naklejka „uwaga szkło”.

Naklejki te są zazwyczaj czerwone i wyraźnie widoczne. Etykietę wystarczy przykleić na spakowaną przesyłkę, najlepiej w więcej niż jednym miejscu. Dzięki temu każda osoba mająca kontakt z naszą paczką w procesie transportu będzie wiedziała, aby nią nie rzucać.

Co więcej, w regulaminach wielu firm kurierskich znajdziemy zapis o tym, że jeśli w pudełku znajdywało się coś kruchego lub szklanego, a paczka nie została oklejona etykietą ostrzegawczą, nie należy nam się ubezpieczanie. Z tego powodu warto dopłacić niewielką kwotę za naklejkę, aby w razie nieszczęśliwego wypadku móc starać się o zwrot pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here