Czym jest Red Hat Storage

Wiele średnich i dużych przedsiębiorstw w ramach swojej działalności gromadzi przeróżne dane. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych technologicznie platform. Przykładem takiego rozwiązania jest Red Hat Storage. W dzisiejszym poście przedstawię krótką jego charakterystykę oraz wskażę najważniejsze jego zalety. Serdecznie zapraszamy Państwa w podróż po innowacyjnych rozwiązaniach, których nie może zabraknąć w Państwa firmie!

Charakterystyka Red Hat Storage

Red Hat Storage to przede wszystkim platforma, która pozwala na gromadzenie, przetwarzanie oraz przechowywanie dużych zbiorów danych. Co ważniejsze jednak nie zawiera ona ograniczeń. Ponadto jest rozwiązaniem niezwykle wydajnym. Red Hat Storage to zupełnie bezpieczna platforma, którą można w dowolny sposób skalować.

Zalety platformy Red Hat Storage

Platforma Red Hat Storage jest dedykowana przede wszystkim do większych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwarzaniem ogromnych ilości danych. Jej zastosowanie pozwala cały proces obróbki oraz przechowywania informacji usprawnić i co ważniejsze przyspieszyć. Warto również zaznaczyć, że jest to rozwiązanie zupełnie bezpieczne, ponieważ zapewnia danym bardzo wysoką ochronę w zasadzie przy niemal zerowej możliwości ich utraty.

Rozwiązanie Red Hat Storage jest oprogramowaniem typu „open source”, co sprawia, że jest ono szeroko dostępne i uniwersalne. Co za tym idzie jest to również narzędzie, które świetnie sprawdza się w przypadku wielu różnych branż.

Dlaczego warto korzystać z Red Hat Storage?

Korzystanie z platformy Red Hat Storage odbywa się na zasadzie subskrypcji. Po każdorazowym zakupie użytkownik otrzymuje unikatowe konto, które umożliwia mu dostęp do aktualnego, niezwykle wydajnego oraz bezpiecznego rozwiązania. Co więcej producent przewidział także w ramach subskrypcji możliwość sprawnego kontaktu z całą społecznością, którą tworzą zarówno inni użytkownicy jak również bardzo zaawansowani eksperci. Ich obecność sprawia, że można pytać w zasadzie o dowolną problematyczną kwestię w zakresie zarządzania oraz konfiguracji platformy Red Hat Storage.

Co więcej RH Storage jest platformą o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa, ponieważ posiada dodatkowe zabezpieczenia przed niepożądanym dostępem osób trzecich. Bardzo dobrze sprawdza się również jako ochrona przed nieprzewidzianą awarią, która mogłaby skutkować utratą danych.  Platforma ta pozwala także na tworzenie kopii zapasowych, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa przechowywanych na niej danych i informacji.

Działanie rozwiązania Red Hat Storage odbywa się poprzez wykorzystanie zarówno fizycznych jak również wirtualnych serwerów, które pozwalają na przechowywanie dużych zbiorów danych.

Szczegółowa specyfikacja platformy Red Hat CEPH Storage

Jednym ze szczególnych typów platformy RH jest Ceph Storage. Dziś znana jest jako największa a zarazem najszybciej rozwijająca się platforma typu „open source”. Została przystosowana także do bardzo sprawnej integracji z oprogramowaniem typu OpenStack, Nova, Cinder, Manilia, Glance, Keystone oraz Swift poprzez obecność implementacji Ceph. Ponadto umożliwia także sterowanie cyklem życia pamięci masowej, które wystarczają na pokrycia 100% API.

Zarządzanie, gromadzenie i przetwarzanie danych na platformie RH Ceph Storage odbywa się w jednym klasterze komputerowym. Ponadto doskonale sprawdza się dla różnego rodzaju obciążeń głównie związanych z przechowywaniem obiektów. W dużej mierze wynika to z faktu, że jest bardzo dobrze przetestowany w zakresie skali internetowej. Co więcej jest także elastyczny w stosunku do nawet bardzo wymagających aplikacji. Jest także bardzo dobrą ochroną dla danych oraz informacji gromadzonych przez daną firmę. Warto także podkreślić, że platforma Red Hat Ceph Storage jest dostępna także przez Amazon S3, OpenStack Swift czy natywne protokoły API.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że jest przystosowany do naprawdę dużych instalacji- nawet rzędu petabajtów. To z kolei sprawia, że przewyższa swoim zaawansowaniem bardzo wiele tradycyjnych nośników danych.

Red Hat Storage jest z pewnością platformą, która jest niezbędnym oprogramowaniem w przypadku dużych i zaawansowanych technologicznie firm. Jest to rozwiązanie, które w sposób bardzo przystępny i łatwy pozwala na przetwarzanie, gromadzenie i zarządzanie danymi. Jeżeli szukacie Państwo niezawodnego rozwiązanie tego typu dla Państwa firmy koniecznie rozważcie Red Hat Storage. Co więcej szczegółową pomoc wraz z ekspercką poradą udzielą Państwu eksperci z thomas it. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here