Co warto wiedzieć o elektrycznych wózkach widłowych?

Elektryczne wózki widłowe to doskonałe pojazdy, dzięki którym możliwy jest efektywny transport oraz magazynowanie różnego rodzaju towarów. Ze względu na swoją ekologią, coraz więcej firm decyduje się poszerzyć swoją flotę właśnie w oparciu o tego typu pojazdy. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego warto na nie postawić.

Wózek widłowy to bez wątpienia jeden z najważniejszych pojazdów, zajmujących centralne miejsce w logistyce magazynowej. Wózki widłowe, bez względu na posiadany napęd, każdego dnia pracują w ciężkich warunkach w wielu magazynach, fabrykach i centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Lekkie i zwrotne pojazdy są w stanie przewozić materiały ważące nawet kilkanaście razy więcej niż masa poszczególnego pojazdu.

Dlaczego warto postawić na elektryczne wózki widłowe?

Elektryczne wózki widłowe to pojazdy, które powinny być pierwszym wyborem dla przedsiębiorstw, w których zachodzi konieczność zerowej emisji spalin, lub konieczności zastosowania silników i technologii, wytwarzającej minimalny poziom hałasu.

I choć w większości przypadków elektryczne wózki widłowe, pracują z ładunkami o niewielkich gabarytach, to coraz częściej można spotkać silne i sprawne wózki widłowe z zielonymi silnikami. Zazwyczaj jednak zaletami takich pojazdów są duża zwinność i możliwość pracy w ekologicznych warunkach. Do pracy w trudnych i bardzo wymagających warunkach, najczęściej angażuje się mocniejsze wózki widłowe z napędem spalinowym.

Rodzaje wózków widłowych ze względu na napęd

I choć w większości fabryk oraz magazynów coraz częściej można spotkać właśnie wózki widłowe z napędem elektrycznym, to nie są to jedyne wózki widłowe, wykorzystywane do pracy z ciężkimi materiałami. Równie dobrze w ciężkiej pracy sprawdzają się także wózki widłowe o klasycznym, spalinowym napędzie, czyli wózki widłowe wyposażone w silniki diesla lub silniki benzynowe.

Bardzo często, w celu oszczędności, przedsiębiorstwa decydują się na zakup instalacji gazowej do posiadanych wózków widłowych o napędzie spalinowym. Na rynku istnieją także inne wózki widłowe, łączące w sobie zalety elektrycznych i spalinowych wózków widłowych. Są to wózki widłowe hybrydowe, które można spotkać w coraz większej ilości fabryk na całym świecie. Popularność hybrydowych oraz elektrycznych wózków widłowych bez wątpienia łączy się coraz większą popularyzacją alternatywnych źródeł energii w pojazdach mechanicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here