Agencje rekrutacyjne we Wrocławiu, czyli dobry wybór na trudne czasy dla pracodawców

Choć oficjalnie w Polsce mamy około milion osób bezrobotnych, to aż ponad 80 proc. pracodawców w naszym kraju ma problemy ze znalezieniem rąk do pracy. Poziom spowodowanej tym frustracji jest coraz wyższy, dlatego przedsiębiorcy chwytają się najróżniejszych sposobów na załatanie dziur kadrowych – m.in. sięgając po pracowników ze Wschodu czy pracowników tymczasowych. W szybkim tempie rośnie również zapotrzebowanie na profesjonalne usługi świadczone przez agencje rekrutacyjne we Wrocławiu i innych polskich miastach. Na czym polega współpraca z taką agencją? Jakie mogą wyniknąć z tego korzyści?

Usługi dopasowane do potrzeb pracodawcy

Profesjonalne agencje rekrutacyjne we Wrocławiu musiały w ostatnich latach rozszerzyć portfolio swoich usług, ponieważ pracodawcy zgłaszają różne potrzeby w zakresie uzupełniania wakatów czy po prostu wzmacniania zespołu. Są firmy, które interesuje wyłącznie zatrudnianie pracowników etatowych, ale nie brakuje i takich, których celem jest pozyskanie pracowników tymczasowych czy pracowników ze Wschodu.

Zadaniem agencji jest więc w pierwszej kolejności dopasowanie strategii rekrutacyjnej do realnych potrzeb pracodawcy. Jeśli np. firma zgłasza zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników z uwagi na otrzymanie dużego, ale jednorazowego zlecenia, to znacznie rozsądniej będzie dostarczyć przedsiębiorcy zespół wykwalifikowanych pracowników tymczasowych, który nie obciąży bieżącego bilansu firmy i pozwoli zachować elastyczność w zakresie poziomu zatrudnienia.

Odciążenie klienta w trudnym procesie pozyskiwania pracowników

Każdy pracodawca, który kiedykolwiek (a szczególnie w ostatnich latach) prowadził rekrutację pracowników, doskonale wie, że jest to dość męczące zadanie. Zwłaszcza wtedy, gdy niewiele osób przysyła swoje podania, a w dodatku zdecydowana większość z nich nie spełnia podstawowych kryteriów.

Przekazując obowiązki rekrutacyjne profesjonalnej agencji od razu zyskujesz więcej czasu, który możesz poświęcić na sprawy rodzinne czy po prostu zarządzanie biznesem. Agencja przejmie wszystkie obowiązki związane z pozyskiwaniem pracowników dla Twojej firmy, co jest bardzo komfortowe, a przy tym efektywne.

Świetny wybór, gdy rozważasz zatrudnienie cudzoziemców

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, aby wzmocnić zespół np. pracownikami z Ukrainy, natomiast nie wiesz, jak się za to zabrać, to skorzystaj z pomocy agencji specjalizującej się w rekrutowaniu cudzoziemców. Agencja nie tylko znajdzie dla Ciebie odpowiednich pracowników, ale także przeprowadzi żmudny i uciążliwy proces legalizacji ich pobytu w Polsce.

Sygnały świadczące o tym, że powinieneś skorzystać z pomocy agencji

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z profesjonalnych usług rekrutacyjnych, to powinieneś rozważyć ten krok w sytuacji, gdy:

  • masz coraz większe trudności z szybkim pozyskiwaniem nowych pracowników,
  • rekrutacja jest coraz dłuższa i droższa,
  • potrzebujesz pracowników na teraz, ale nie wiesz, gdzie i jak ich szukać,
  • realizujesz duże zlecenie, którego nie dasz rady wykonać w terminie z uwagi na niedobory kadrowe,
  • obserwujesz rosnące koszty zatrudniania, za którymi nie idzie zwiększenie wydajności i zyskowności przedsiębiorstwa.

Więcej o tym, w jakich sytuacjach pracodawcy decydują się skorzystać z usług realizowanych przez agencje zatrudnienia, możesz przeczytać w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jaką agencję rekrutacyjną we Wrocławiu wybrać?

Przy wyborze agencji rekrutacyjnej kieruj się opiniami dotychczasowych klientów, które bez problemu znajdziesz w Internecie. Jeśli inni przedsiębiorcy byli zadowoleni z obsługi, to znaczy, że agencja jest skuteczna w pozyskiwaniu pracowników – a to najważniejsze kryterium jakości w tej branży.

Szczególnie wysokie oceny wśród pracodawców zbiera Crew For You – agencja rekrutacyjna we Wrocławiu, w której ofercie znajdziesz m.in. outsourcing pracowniczy, rekrutację stałą, zatrudnianie cudzoziemców i legalizowanie ich pobytu w Polsce, a także outsourcing kadrowo-płacowy. Szczegóły sprawdź na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here