Jak znaleźć dobrego pracownika?

0
poszukiwania pracownika - od czego zacząć?

Firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, poszukują ludzi do swojego zespołu. Jest to normalne zjawisko, tak samo jak w przypadku wolnych wakatów w prosperującej firmie, każdy pracodawca chce jak najszybciej zapełnić je odpowiednio wykwalifikowanymi ludźmi.

Możliwości do poszukiwania nowych rąk do pracy, jest wiele. Nie zmienia to faktu, że rekrutacja pracowników to skomplikowany i dość kosztowy proces. Aby w naszej firmie rozpoczęły pracę osoby, które są najlepsze, powinniśmy wybrać takie metody, które są wpasowane w strategię naszej działalności.

Wewnętrzny program stażowy

Studenci oraz osoby, które dopiero co zakończyły studia wyższe, są postrzegani na rynku pracy, jako najmniej wartościowi pracownicy. Patrząc na to z drugiej strony pracodawca, który zaproponuje młodej, zdolnej osobie staż u siebie w firmie, a następnie ją przeszkoli, może zyskać wykwalifikowanego oraz lojalnego specjalistę, z którym nawiąże współpracę.

Staż dla przedsiębiorstwa jest świetną okazją do przyciągnięcia i zatrzymania zdolnych, młodych osób, które dopiero są na początku swojej kariery zawodowej.

Program poleceń pracowniczych

Dzięki takiemu rozwiązaniu rekrutacja, może przebiec szybko i być skuteczna. Czemu? Ponieważ osoba, która wskazuje kandydata, zna zasady funkcjonowania firmy, wie jakie obowiązki będą przekazane nowemu pracownikowi i jakie wymagania ma spełnić dana osoba. Zarówno rekomendacja pracownika, jak i cały system poleceń daje możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy pracodawcy. Osoba polecająca danego pracownika, gdy zostanie on zatrudniony po okresie próbnym, otrzymuje premię.

Przeczytaj też: http://www.cybertec.pl/praca-w-supermarkecie-jakie-ma-wady-i-zalety/

Dział HR w firmie

Działy HR są spotykane głównie w dużych przedsiębiorstwach. Osoby, pracujące w tym dziale są odpowiedzialne za rekrutację, motywację pracowników, planowanie kierunków rozwoju zatrudnionych osób, oraz prowadzenie okresowej ewaluacji pracy. Rekrutacja przeprowadzona przez dział wewnętrzny HR, jest skuteczniejszym rozwiązaniem, niż zlecenie tego na przykłąd agencji pracy.

Rekrutacja wewnętrzna

Ta metoda rekrutacji zazwyczaj jest stosowana, wtedy gdy nie ma zbyt wiele czasu, na znalezienie nowego pracownika. Poza tym dzięki możliwości uzyskania awansu, pracownicy są bardziej zmotywowani.

Dzięki takiej rekrutacji, pracodawca wie czego może się spodziewać po danym pracowniku i jakie posiada on kompetencje. Może wtedy go szybko obsadzić na danym stanowisku, bez ponoszenia kosztów rekrutacji.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

Czym jest Red Hat Storage?

0
Czym jest Red Hat Storage

Wiele średnich i dużych przedsiębiorstw w ramach swojej działalności gromadzi przeróżne dane. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych technologicznie platform. Przykładem takiego rozwiązania jest Red Hat Storage. W dzisiejszym poście przedstawię krótką jego charakterystykę oraz wskażę najważniejsze jego zalety. Serdecznie zapraszamy Państwa w podróż po innowacyjnych rozwiązaniach, których nie może zabraknąć w Państwa firmie!

Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy

0
Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy

Pożegnanie z zakładem pracy nie jest łatwe, zważywszy na fakt, iż codzienne wykonywanie obowiązków zawodowych w danej firmie powoduje przywiązanie do konkretnego miejsca. Czasami jednak niskie zarobki czy inne problemy powodują, że ludzie decydują się na złożenie wypowiedzenia. Kłopotliwą kwestią w tym wypadku wydaje się być zbyt długi okres, przez który konieczne jest świadczenie pracy na rzecz danego zakładu. W takiej sytuacji możliwe jest skorzystanie z kilku rozwiązań, dzięki którym pożegnanie z danym pracodawcą nie będzie trwało latami.

Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej?

0
Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej?

Wielu kredytobiorców znajduje się w sytuacji wcześniejszej spłaty pożyczki, a dodatkowe koszty związane z kredytem nie zostały z nimi rozliczone. Takie osoby często poddają się, bojąc się banków i instytucji kredytowych. Jest to zła droga! O swoje zawsze trzeba walczyć, szczególnie jeśli kwestia dotyczy sporych pieniędzy, które zgodnie z prawem należą się nam. W tym artykule wyjaśnimy jak odzyskać koszty kredytowe we współpracy z zaufaną i doświadczoną w tych sprawach kancelarią prawną Lexito.

Jak można odzyskać pieniądze za wcześniejszą spłatę kredytu?

Jeżeli jako kredytobiorca spłaciłeś kredyt albo pożyczkę przed wyznaczonym ostatecznie terminem spłaty, to możesz żądać zwrotu kosztów ponad pożyczony kapitał. Rozliczenie odbywa się oczywiście w proporcjonalnie zmniejszonym wymiarze zgodnym z terminem spłaty. Większe sumy otrzymasz jeśli spłaciłeś kredyt w dwa miesiące po jego zaciągnięciu a mniejsze w przypadku kilku lat, jednakże mimo wszystko w obu przypadkach zwrot się należy.

Zgodnie z wyrokiem TSUE zwroty dotyczą nie tylko kosztów prowizji, opłat czy ubezpieczeń. W skład roszczeń, jakie można wysunąć wobec banku wchodzą również ewentualnie wcześniej spłacone odsetki. Problem polega jednak na tym, że część instytucji kredytowych i pożyczkowych rozlicza odsetki przy wcześniejszej spłacie kredytu. Są jednak i takie, które tego nie praktykują. W takim wypadku należny zwrot prowizji bankowej wraz z pozostałymi opłatami bankowymi będzie w sumie dawał kwotę odpowiednio wyższą.

Wsparcie w wojnie z bankiem

Ogólnie do uzyskania zwrotów powinno wystarczyć roszczenie złożone przez klienta wobec banku. Tak się jednak często nie dzieje gdyż banki opornie wypłacają odszkodowania. W przypadku odrzucenia złożonej przez nas reklamacji w terminie 30 dni należy wnieść sprawę do sądu. Sądząc się samemu takie sprawy mogą ciągnąć się latami dlatego warto uzyskać pomoc instytucji prawnej wprawionej w rozwiązywaniu podobnych spraw.

Taką instytucją jest kancelaria Lextio. Jest to firma prowadząca tego typu sprawy z bankami i pokrywająca ich koszty. Pobór dla siebie pobiera ona dopiero w przypadku zakończenia sprawy na korzyść klienta. W celu szerszego zapoznania się z ofertą firmy warto wejść na jej stronę internetową.

Sortery edukacyjne – do czego służą?

0
jaki rodzaj sortera wybrać?

Sortery edukacyjne, są to zabawki, których głównym celem jest pomoc maluchom w nauce kolorów oraz kształtów. Dzięki nim dzieci uczą się je odróżniać. Rodzajów sorterów dla dzieci jest wiele, różnią się od siebie stopniem zaawansowania.

Jedne sortery są bardziej rozbudowanie, inne mniej. W zestawie znajdują się również kolorowe klocki, które pasują do wcięć w sorterze. Cała zabawa polega na tym, żeby klocki przypisać do odpowiednich otworów. Taka zabawka dedykowana jest dzieciom juz od trzeciego miesiąca życia.

Rodzaje sorterów dla dzieci

Rodzaje sorterów, dzielą się ze względu na materiał, z którego są wykonane. Na rynku dostępne są sortery:

  • sortery dla niemowlaków, które charakteryzują się tym, że są wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu taka zabawka jest całkowicie bezpieczna, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci.
  • sortery wykonane z tworzywa sztucznego, polecane są dla dzieci od 1 roku życia. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskały sortery interaktywne, które wydają z siebie dźwięki, melodię, a nawet święcą. Zasilane są na baterie.
  • sortery drewniane, jest to rodzaj najbadziej trwały. Polecany dla dzieci od 1 roku życia, tak samo jak w przypadku sorterów wykonanych z plastiku. Niektóre modele, które są bardziej zaawansowane, posiadają bardziej skomplikowane zadania, dlatego są dedykowane starszym dzieciom.

Sortery dla niemowląt

Zalety płynące z korzystania z sorterów

Sortery są to zabawki, które są zazwyczaj wybierane jako pierwsza zabawka dziecka. Głównie ze względu na to, że są bezpieczne, oraz są rodzajem zabawki edukacyjnej. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Za pomocą sortera maluchy uczą się odróżniać od siebie kształty i kolory. Jest to świetny trening logicznego myślenia. Dodatkowo taka zabawa wspiera umiejętności manualne dziecka.

Podczas zakupu sortera dla swojej pociechy, należy wybrać rodzaj który będzie pasował do potrzeb intelektualnych i fizycznych dziecka. Sortery są świetną formą zabawy w domu, która zainteresuje malucha na dłuższy czas oraz silnie oddziaływuje na jego rozwój.

Przeczytaj też: http://www.cybertec.pl/smoczki-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

Rejestracja domen internetowych

0
Rejestracja domen internetowych

Na rynku istnieje cała masa firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie rejestracji domen oraz hostingu. W zależności od oferty oraz prestiżu danej firmy, ceny wymienionych wyżej usług mogą znacząco się od siebie różnić.

Pożyczka pozabankowa

0
Pożyczka pozabankowa

Pieniądze to rzecz, która wielu osobom spędza sen z powiek. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ te potrzebne są nam do życia i już. Nie są one w naszej egzystencji najważniejsze, ale konieczne. Znacznie bowiem życie ułatwiają, nie mówiąc już o tym, że w niektórych okolicznościach wręcz ratują je. W takich czasach żyjemy, że bez pieniędzy daleko nie zajdziemy. Zdecydowanie lepiej je posiadać, niż o nich mówić. I pomyśleć, że gdyby Fenicjanie nie wynaleźli pieniędzy, nasz świat wyglądałby inaczej… Tego nie wiemy i chyba nie ma większego sensu gdybanie na ten temat.

Przejdźmy więc może do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo mamy w nim omówić pożyczki pozabankowe. Zatem do rzeczy, żeby nie przedłużać. Pieniądze mają to do siebie, że ile byśmy ich nie mieli, zawsze na coś nam zabraknie. łatwo zresztą wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, ponieważ im więcej mamy środków, tym większe są nasze potrzeby i więcej wydajemy. Zdarza się więc i tak, że musimy pożyczać. Gdybyśmy byli bardziej zamożnym społeczeństwem, przeciętny Kowalski miałby jeszcze zgromadzone jakieś konkretne oszczędności, ale tak, niestety, nie jest. Ale nie popadajmy w rozpacz, bo zawsze można przecież pożyczyć.

Z reguły pożyczamy w bankach. Trzeba złożyć wniosek kredytowy, zaświadczenia o zarobkach, a czasami jeszcze przedstawić zabezpieczenie i poczekać na decyzję. Po pewnym czasie z reguły otrzymujemy pieniądze. Ale bywa i tak, że określone środki potrzebne są komuś dosłownie na wczoraj lub też ktoś nie ma tzw. zdolności kredytowej i dlatego żaden bank nie pożyczy mu ani złotówki. Co wówczas robić? W takich okolicznościach pozostają pożyczki pozabankowe. Nawiasem mówiąc, gros osób z takich możliwości korzysta. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pieniądze klient otrzymuje stosunkowo szybko i to jeszcze bez zbędnych formalności. Czegóż chcieć więcej? A gdzie znaleźć korzystne pożyczki pozabankowe? Okazuje się, że nie ma z tym najmniejszego problemu, bo na naszym rynku funkcjonuje sporo firm, które świadczą usługi w tym zakresie. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć w swoim najbliższym otoczeniu, a może się okazać, że dosłownie na sąsiedniej ulicy mamy taki podmiot.

Gdyby jednak nasze poszukiwania w realu okazały się bezowocne, zawsze do dyspozycji pozostaje internet. Prawdę mówiąc, bez tego potężnego i zarazem nader funkcjonalnego medium chyba już nie bylibyśmy w stanie żyć. No cóż, człowiek jest istotą, która nader szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i później z nich chętnie korzysta.

W wybraną wyszukiwarkę internetową wpisujemy hasło: pożyczki pozabankowe i już po chwili przed naszymi oczyma pojawia się sporo ofert w tym obszarze. Teraz pozostaje już tylko wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada i można pożyczać. Czegóż chcieć więcej?

Na zakończenie dodajmy jeszcze, że wszelakie pożyczki to dobra sprawa, bo ratują nas w różnych sytuacjach, ale, niestety, trzeba je spłacać. Dobrze jeszcze, kiedy są one nisko oprocentowane, bo wówczas mniej bolą. Pieniądze zdecydowanie lepiej brać, niż dawać czy oddawać.

Przemysł farmaceutyczny w Polsce – nowe statystyki

0
proces homogenizacji

Czy wiesz, że to właśnie przemysł farmaceutyczny jest jednym z tych strategicznych, który pozytywnie wpływa na stan polskiej gospodarki? Sektor ten wykazuje przede wszystkim ogromny udział w produkcji leków, ale też produkcji maszyn i urządzeń, które stosowane są do wyrobu wszelkich substancji leczniczych. Okazuje się, udział rynku farmaceutycznego w Polsce stale rośnie i dzisiaj wynosi już ponad 1% PKB, czyli około 15 miliardów złotych.

Polska produkcja leków

Co ważne, na terenie naszego kraju funkcjonuje blisko 150 przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją leków zgodnie z najwyższymi standardami. Istotny jest przy tym fakt, że większość z nich są jednocześnie liderami na rynku europejskim. Warto jeszcze dodać, że nie wszystkie działalności tego rodzaju mają kapitał polski. Nasz kraj stał się produkcyjnie niezwykle atrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorców. Terytorium centralnej Europy, ale też doskonale wykwalifikowana kadra specjalistów sprawiają, że sektor farmaceutyczny rozwijany w Polsce może już niedługo znaleźć się w światowej czołówce.

Ciekawostką jest to, że większość leków, które produkowane są w naszym kraju, trafiają na rynek zagraniczny. Cała produkcja musi być więc zgodna z wymogami unijnymi i okazuje się, że polskie przedsiębiorstwa bez problemów się do takowych wytycznych dostosowały. Produkcja leków ma być nie tylko optymalnie zautomatyzowana, ale również przebiegać w sterylnych warunkach. W ramach produkcji odbywają się nie tylko procesy, których celem jest wyrób produktów leczniczych. Zachowana musi być również serializacja leków czy ich właściwe opakowanie.

W samych laboratoriach i na taśmach produkcyjnych zachowana musi być idealna higiena, a także izolacja przemysłowa, dzięki której do finalnego produktu nie mogą przedostawać się żadne bakterie i inne substancje wpływające na nie negatywnie. Chodzi również, by związki chemiczne, nierzadko toksyczne, jakie wydzielają się podczas produkcji leków, nie zagrażały tym, którzy je tworzą.

Produkcja maszyn i urządzeń do generowania produktów leczniczych

Należy podkreślić, że polski przemysł farmaceutyczny to nie tylko sama produkcja lekarstw, ale także maszyn i wszelkich urządzeń, dzięki którym te w ogóle mogą powstawać. Okazuje się, że polscy przedsiębiorcy uznawani są za liderów w tym zakresie. Dzięki innowacyjnej produkcji maszyny pozwalają zautomatyzować produkcję, a przede wszystkim dostosować ją do indywidualnych potrzeb linii produkcyjnej.

Naprawa paneli operatorskich

0
Naprawa paneli operatorskich

Wraz z postępem automatyzacji w przemyśle, wzrasta liczba etatów dla specjalistów w dziedzinie automatyki przemysłowej. Proste czynności, niegdyś wykonywane przez szeregowych pracowników produkcji dzisiaj zastępowane są przez roboty i maszyny CNC.

Jak wybrać pożyczkę?

0
Jak wybrać pożyczkę

Dobra pożyczka pozabankowa winna być przede wszystkim tania. Koszty nie powinny być jednak jedynym kryterium wyboru finansowania. Na co warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą chwilówkę?

 

Na rynku istnieje obecnie kilkadziesiąt instytucji, oferujących pożyczki pozabankowe. Wybór tej jedynej może być więc nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dla osoby, która nigdy wcześniej nie pożyczała pieniędzy w ten sposób. Na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę?

 

Legalna działalność

 

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze pożyczki powinna być legalna, prowadzona zgodnie z prawem działalność. Choć większość podmiotów działa właśnie w ten sposób, na rynku wciąż zdarzają się firmy krzaki, żerujące na naiwności klientów. Skorzystanie z usług takiej firmy może skutkować utratą ne tylko pieniędzy, ale również cennych danych osobowych.

 

Koszty

 

Istotnym kryterium wyboru pożyczki powinny być także koszty. Pamiętaj jednak, że nie każda pożyczka z niskimi odsetkami okaże się najtańsza. Analizując wysokość opłat, zwróć uwagę przede wszystkim na wskaźnik RRSO — rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko odsetki, ale również prowizję, ewentualne ubezpieczenie i wszystkie inne koszty okołopożyczkowe. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka.

 

Dostępne kwoty

 

Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, upewnij się, że wybrana przez Ciebie firma pożyczy Ci kwotę, jakiej potrzebujesz. W zależności od serwisu maksymalne kwoty pierwszych chwilówek wahają się od 500 aż do 6000 zł.

 

Okres spłaty

 

Większość instytucji pozabankowych udziela pożyczek na 30 dni. Jeśli jednak obawiasz się, że w ciągu miesiąca nie zdołasz zgromadzić całej potrzebnej do spłaty kwoty, wybierz serwis oferujący chwilówki na 60 lub 61 dni. Dzięki takiej decyzji zminimalizujesz ryzyko opóźnień.

 

Wymagania w stosunku do pożyczkobiorców

 

Choć firmy pożyczkowe nie stawiają wnioskujących wygórowanych wymagań, zwracając uwagę na wiek, obywatelstwo, czasem również źródło dochodu pożyczkodawcy. Wiele z nich zagląda również do BIK-u i BIG-ów. Zanim wybierzesz pożyczkodawcę, upewnij się, że spełniasz określonego przez niego warunki.

 

Zajrzyj do rankingu pożyczek

 

Aby wybrać pożyczkę, nie musisz samodzielnie porównywać dziesiątek propozycji. Skutecznym sposobem na znalezienie tej najlepszej będzie analiza rankingu pożyczek Pożyczko.pl. Internetowy ranking pożyczek to przejrzyste, aktualne zestawienie dostępnych na rynku pożyczek pozabankowych. Wybierając lidera, zachowasz pewność, że działa zgodnie z prawem, nie winduje kosztów i należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Zobacz też

poszukiwania pracownika - od czego zacząć?

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, poszukują ludzi do swojego zespołu. Jest to normalne zjawisko, tak samo jak w przypadku wolnych wakatów w prosperującej...
Czym jest Red Hat Storage

Czym jest Red Hat Storage?

Wiele średnich i dużych przedsiębiorstw w ramach swojej działalności gromadzi przeróżne dane. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych technologicznie platform. Przykładem takiego...
Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy

Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy

Pożegnanie z zakładem pracy nie jest łatwe, zważywszy na fakt, iż codzienne wykonywanie obowiązków zawodowych w danej firmie powoduje przywiązanie do konkretnego miejsca. Czasami...
Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej?

Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej?

Wielu kredytobiorców znajduje się w sytuacji wcześniejszej spłaty pożyczki, a dodatkowe koszty związane z kredytem nie zostały z nimi rozliczone. Takie osoby często poddają...
jaki rodzaj sortera wybrać?

Sortery edukacyjne – do czego służą?

Sortery edukacyjne, są to zabawki, których głównym celem jest pomoc maluchom w nauce kolorów oraz kształtów. Dzięki nim dzieci uczą się je odróżniać. Rodzajów...