Profesjonalna obsługa księgową dla firm

0

Księgowość to usługa niezbędna w każdej firmie. Co w sytuacji, gdy prowadzisz własną działalność lub stoisz na czele firmy i nie masz możliwości samodzielnego prowadzenia rozliczeń? Nie chcesz wydawać budżetu na zatrudnienie własnej księgowej? W takim przypadku, dobrze jest skorzystać z oferty firmy zewnętrznej. Jeśli działasz w Szczecinie i okolicach, warto wówczas powierzyć sprawy księgowe Biuru Rachunkowemu ABK.

Jak zarządzać magazynami?

0

Sprawne zarządzanie magazynami jest możliwe jedynie dzięki zgodnej kooperacji doświadczonego magazyniera z odpowiednio dobranym systemem komputerowym. Wybór odpowiedniego oprogramowania najlepiej pozostawić firmowym informatykom uwzględniając przy tym jednak cechy, jakie najbardziej liczą się dla nas podczas pracy z programem magazynowym.

Program magazynowy to typowy system bazodanowy pozwalający gromadzić konkretne dane dotyczące towarów i surowców przyjmowanych do magazynu, by następnie móc je wydawać do innych działów lub sprzedawać. Niektóre programy komputerowe jak www.lomag.pl pozwalają na połączenie programu magazynowego ze skanerem kodów kreskowych. To wyjątkowe ułatwienie, które pozwala sprawdzić stan magazynowy towaru za pomocą skanera poprzez sczytanie kodu produktu, zamiast poszukiwania tego produktu na komputerze, na którym zainstalowano ów system magazynowy. Programy magazynowe pozwalają też generować dokumenty magazynowe będące fizycznym potwierdzeniem przyjęcia lub odbioru towaru.

Aby sprawnie zarządzać całym magazynem, należy przed wdrożeniem systemu zrobić porządek na magazynie – przeprowadzić inwentaryzację, określić strefy składowania poszczególnych produktów. Następnie do systemu magazynowego wprowadza się produkt po produkcie kolejne towaru wraz z ich ilością oraz innymi danymi, takimi jak data przyjęcia, termin ważności, kod kreskowy i tym podobne cechy identyfikacyjne. Pozwoli to w przyszłości sprawniej zarządzać magazynem, gdy system będzie przypominał o kończących się zapasach, nieprawidłowościach w stanie (na przykład stany ujemne), zbliżających się terminach ważności produktów, które trzeba jak najszybciej upłynnić. Intuicyjne, nowoczesne systemy magazynowe są dla doświadczonych magazynierów doskonałym narzędziem pracy, które dużo łatwiej kontrolować niż zeszyt z odręcznymi zapiskami.

Największe zalety dystrybutorów z wodą

0

W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym polega fenomen tych wspaniałych urządzeń?

Kantory internetowe dla emigrantów zarobkowych i turystów

0

Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla emigrantów zarobkowych i turystów. Zapewniają one bowiem oszczędność czasu, pieniędzy oraz wygodę. Żeby się o tym przekonać warto zajrzeć na stronę https://www.facebook.com/kantorbox/.

Prokura łączna niewłaściwa teraz dopuszczalna

0

Według uchwały 7 sędziów z dnia 30 stycznia 2015 r., III CZP 34/14, OSNC 2015/7-8/80, Sąd Najwyższy stwierdził, iż niedopuszczalne jest ustanowienie prokurenta, który mógłby podejmować decyzje jedynie łącznie z członkiem zarządu. Jeszcze do zeszłego roku, za takie postępowanie groziło wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, wraz z początkiem roku 2017, w życie weszły przepisy umożliwiające ustanowienie prokury łącznej niewłaściwej.

ABC Systemu Zarządzania Jakością

0

Jakość w firmie to zagadnienie bardzo złożone. Aby dobrze zarządzać jakością w organizacji powstał system zarządzania jakością ISO 9001. Jest to norma, która pomaga biznesowi rozwijać się, dążąc do doskonałości w oparciu o proste zasady.

Sprawne i oszczędne zarządzanie magazynem

0

Wyobraź sobie, że otrzymujesz idealne wsparcie w swojej pracy na magazynie. W każdej chwili dysponujesz wiarygodnymi informacjami o poziomie zatowarowania oraz o aktualnych zamówieniach. Twoi pracownicy nie muszą błądzić między pólkami, a każdy składowany przedmiot jesteś w stanie od razu znaleźć poprzez mapę magazynu. Inwentaryzacja przebiega sprawnie, a towar rozlokowany jest w zależności od sezonu tak, by najbliżej były aktualnie najczęściej zamawiane przedmioty. Brzmi jak coś niemożliwego? A jednak takie wsparcie pracy jest jak najbardziej realne.

Czym warto się kierować przy wyborze domu mediowego?

0

Kampanie w mediach masowych takich jak internet, telewizja, prasa czy radio wymagają odpowiedniego zaplanowania, prowadzenia i monitorowania. Usługi w tym właśnie zakresie oferują domy mediowe. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze firmy tego rodzaju?

Korzyści biznesowe i techniczne przemawiające za wprowadzeniem MDM

0

Zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi możliwe jest z wykorzystaniem oprogramowania MDM, czyli Mobile Device Management. Jakie korzyści biznesowe oraz techniczne możemy osiągnąć dzięki wdrożeniu takiego właśnie rozwiązania?

Kilka trików przyśpieszających pracę

0

Praca stanowi istotny element życia. Każdego roku, miesiąca i dnia, wykonujemy szereg czynności związanych z działalnością zawodową. Pracujemy kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, oddając się (bez reszty) codziennym obowiązkom. Czy zawsze jednak udaje nam się zrealizować powierzone zlecenia/zadania? A może z trudem wywiązujemy się z umów? Praca (o ile podejdziemy do niej w sposób realny i przemyślany) może stać się faktyczną przyjemnością. U dołu prezentujemy kilka trików/sztuczek, dzięki którym podwładny zyska czas oraz zrealizuje zadania – bez konieczności zostawania po godzinach.

Zobacz też

Profesjonalna obsługa księgową dla firm

Księgowość to usługa niezbędna w każdej firmie. Co w sytuacji, gdy prowadzisz własną działalność lub stoisz na czele firmy i nie masz możliwości samodzielnego...

Jak zarządzać magazynami?

Sprawne zarządzanie magazynami jest możliwe jedynie dzięki zgodnej kooperacji doświadczonego magazyniera z odpowiednio dobranym systemem komputerowym. Wybór odpowiedniego oprogramowania najlepiej pozostawić firmowym informatykom uwzględniając...

Największe zalety dystrybutorów z wodą

W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym...

Kantory internetowe dla emigrantów zarobkowych i turystów

Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla emigrantów zarobkowych i turystów. Zapewniają one bowiem oszczędność czasu, pieniędzy oraz wygodę. Żeby się o tym przekonać warto...

Prokura łączna niewłaściwa teraz dopuszczalna

Według uchwały 7 sędziów z dnia 30 stycznia 2015 r., III CZP 34/14, OSNC 2015/7-8/80, Sąd Najwyższy stwierdził, iż niedopuszczalne jest ustanowienie prokurenta,...