Blog firmowy – zacznij go prowadzić!

0
Blog formowy – zacznij go prowadzić!

Chcesz zyskać status eksperta w swojej branży, a dodatkowo wspomóc proces pozycjonowania, który pozwoli Ci na osiągnięcie jak najlepszego miejsca w wyszukiwarce Google? Nie pozostaje Ci nic innego, jak zacząć prowadzić bloga firmowego! Ta forma pomoże Twojej firmie zyskać wiarygodność oraz rozpoznawalność wśród użytkowników sieci, szukających specjalistycznych informacji na temat Twojej branży. Zaufanie Klientów oraz odpowiedni rozgłos to podstawa dalszego rozwoju każdej marki!

Sztuka wystąpień publicznych – jak skutecznie przemawiać?

0

Kto musi płynnie mówić? Zawodów, które tego wymagają jest naprawdę bardzo dużo. Jeżeli ty również znajdujesz się w tej grupie, dowiedz się, jak opanować sztukę wystąpień publicznych.

Gdzie trzeba dużo mówić?

Wyobrażasz sobie kierowcę autobusu, który nie ma prawa jazdy kategorii D? Albo chirurga bez skończonych studiów? Z pewnością nie. Podobnie ciężko jest wyobrazić sobie nauczyciela, który nie lubi pracy z ludźmi. Jednak nauczyciel nie tylko powinien lubić, to co robi, ale i mieć ku temu predyspozycję. Wystąpienia publiczne utożsamiamy ze staniem na środku sceny i mówieniem, jednak to stereotypowy obraz. Tak naprawdę sztuka mówienia przydaje się w wielu zawodach. Nauczyciel, handlowiec, prezenter telewizyjny, kabareciarz, aktor teatralny, to tylko niektóre z nich. Chcąc zrobić w nich karierę trzeba nie tylko mieć wiedzę, ale i czuć, czym jest trudna sztuka wystąpień publicznych.

Przemówienia publiczne – nie ma się czego bać

Bardzo wiele osób nie lubi przemawiać publicznie. Boimy się tego i, gdy jesteśmy na środku sali, mocno się stresujemy. A wraz ze stresem pojawiają się błędy, zaczynamy się jąkać i ogólnie wartość  merytoryczna naszego wystąpienia mocno spada. Strach, choć jest reakcją obronną, nie powinien nam towarzyszyć w trakcie wystąpień. Dlaczego? Ponieważ jest on nielogiczny. Na pierwszy rzut oka pewnie nie przyznasz nam racji, jednak po głębszym zastanowieniu, powinieneś dojść do wniosku, że nie ma się czego bać.

Sztuka wystąpień publicznych – jak ją opanować?

Skoro już wiesz, że strach ma wielkie oczy, czas przejść do działań, mających na celu pozbycie się go. Sztuka wystąpień publicznych nie jest łatwa, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Jednak możesz ją opanować i przemawiać jak rasowy polityk. Są ku temu dwa sposoby. Pierwszy sprawdzisz pod tym linkiem. Polega on na nauce u doświadczonego mentora, który krok po kroku pokaże ci, jak powinieneś mówić do ludzi. Ta metoda ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest zyskiwanie wiedzy od kogoś, kto dobrze wie, jak przemawiać i ma dar do dzielenia się swoją wiedzą. Niestety, jej minusem jest cena. Dlatego, jeżeli nie masz wolnej gotówki, możesz spróbować opanować sztukę wystąpień publicznych na własną rękę. Z pewnością będzie ci trudniej, z pewnością będzie to trwało dłużej, jednak jeżeli się zaprzesz i zaangażujesz, odniesiesz sukces. Jak więc samemu się uczyć? Najprościej poszukać rad w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło „sztuka wystąpień publicznych” i „przeklikiwać” kolejne linki. Z pewnością natkniesz się na literaturę, która porusza te zagadnienie. Książki to zawsze dobry początek. Z reguły mają one większą wartość niż źródła internetowe, a przy tym nie są zbyt drogie. Niezależnie jednak, którą metodę wybierzemy, najważniejsze jest to, by w ogóle chcieć działać. Wiele osób nie osiąga zakładanych celów, ponieważ zatrzymuje się w połowie drogi. Jeżeli obawiasz się, że ty również nie poprawisz jakości swoich wystąpień publicznych, poproś o pomoc rodzinę lub przyjaciół. Dodatkowa motywacja nigdy nie zaszkodzi, a z pewnością może pomóc.

Skorzystaj z porównywarki telefonów!

0

Kiedyś telefon miał jedną funkcję: dzwonił. Współczesne telefony od wielu lat wykraczają daleko poza funkcje, do których pierwotnie zostały stworzone. Mało kto korzysta dziś z archaicznych aparatów, służących wyłącznie do wykonywania połączeń. Zarówno najmłodsi użytkownicy technologii, jak i ci, którzy pamiętają telefony na tarcze, nie wyobrażają sobie codziennej komunikacji bez smartfonów. Smartfon to dziś nie tylko telefon, ale również małe centrum dowodzenia. Tylko jak wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania? W dobie galopującego postępu technologicznego, szybkiego Internetu i mnogości opcji, których funkcjonalność nierzadko przerasta użytkowników, należałoby wyodrębnić te, na których najbardziej nam zależy. O tym, co jest najistotniejsze, decyduje sam użytkownik. W porównaniu dostępnych modeli, pomoże natomiast porównywarka telefonów.

Jaki środek transportu wybrać, będąc w delegacji?

0

Delegacja często sprawia dużo problemów z podróżami na miejscu, gdy nie możemy pojechać w nią własnym autem. Jaki środek transportu warto wtedy wybrać?

Kupujemy telewizor – na co zwrócić uwagę?

0

Przed zakupem telewizora zwykle mamy sto pytań i myśli w głowie – może QLED, czy warto ze Smart TV, jaki ekran wybrać itd. Podpowiadamy, że do najpopularniejszych należy telewizor 55 cali 4K. Bardziej dociekliwym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wymarzony model. Sprawdź, a szybko kupisz idealny telewizor!

Czy fundusze inwestycyjne to dobry pomysł?

0

Masz większą gotówkę i chcesz mieć jej jeszcze więcej? W takim przypadku warto pomyśleć o różnych metodach inwestycji. Czy warto zdecydować się w tym przypadku na fundusze inwestycyjne?

Fundusz inwestycyjny jest metodą inwestowania wspólnego, której celem jest zbiorowe lokowanie środków w jakimś celu. Przykładowo, mogą być one przeznaczone do kupna obligacji, akcji, jako wsparcie dla rozwijających się biznesów w innych krajach.

Mobilny system CRM

0

Każdemu przedsiębiorcy zależy na sukcesie jego firmy – jest to rzecz jak najbardziej zrozumiała. Dzisiaj natomiast możemy śmiało powiedzieć, że możliwości, aby go osiągnąć, mamy w zasadzie na wyciągnięcie ręki… albo ręki z telefonem. Jak to możliwe?

Nowoczesna strategia firmy

Na początku warto krótko opowiedzieć o ewaluacji postrzegania sukcesu. Dawniej strategie firmy prezentowały się bowiem nieco inaczej. Sądzono, że im większa liczba klientów, tym większe zyski firmy, w związku z czym wszelkie działania firmy nastawione były przede wszystkim na zdobycie nowych klientów. Teoretycznie ta zasada funkcjonuje nadal, jednak dzisiaj wiemy, że priorytetem naszej firmy powinno być przede wszystkim pozyskiwanie lojalnych, wieloletnich klientów. W jaki sposób nowoczesne rozwiązania mogą nam w tym dopomóc?

CRM – system na miarę XXI wieku

Tym sposobem przechodzimy do systemów CRM. O co tu chodzi? CRM to skrót od pierwszych słów angielskiego sformułowania, co można przetłumaczyć na „zarządzanie relacji z klientem”. Mówiąc dość ogólnie i prosto jest to system informatyczny umożliwiający przejrzyste gromadzenie, analizowanie informacji dotyczących klienta oraz ułatwiający podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładne ocenić każdego klienta, spersonalizować dla niego ofertę itp.

Mobilne systemy CRM

No dobrze – lecz dlaczego klucz do naszego sukcesu może być ukryty w naszym telefonie? Przecież ten system CRM wydaje się być niezwykle skomplikowany… Otóż tak nie jest! W istocie całość sprowadza się do zakupu odpowiedniego systemu, wprowadzeniu danych i na przyzwyczajeniu się do nowego rytmu pracy. Co jest zaś szczególnie istotne – systemy CRM można także zainstalować na smartfonach! Dzięki temu możemy kontrolować działania firmy oraz strategie zarządzania klientami w każdym miejscu i o każdym czasie! Mobilne systemy CRM umożliwiają nam trzymanie cały czas ręki na pulsie!

Izolacje i pianki pod panele podłogowe

0

Panele są częstym gościem we wszystkich domach i mieszkaniach. Ich łatwość montażu, cena oraz cechy użytkowe powodują, że jest to najlepsze rozwiązanie. Jednak aby nasze panele wyglądały i służyły nam prawidłowo, musimy użyć podkładów.

Izolacje do paneli podłogowych

Spośród wielkiego wyboru na rynku znajdziemy kilka rodzaju podkładów naturalnych:

– korek – Jest jednym z najpopularniejszych sposobów izolacji pod panele. Wykazuje bardzo duże cechy akustyczne. Jego struktura pozwala na zastosowanie jedynie na gładkich i nieuszkodzonych powierzchniach, dlatego przed jego użyciem powinniśmy zadbać o jakość podłoża, na którym go umieścimy.

– mata z eko płyty – Jest świetnym izolatorem ciepła, jak również akustycznym. Jednak jej właściwości nie pozwalają na zastosowanie w pomieszczeniach wilgotnych. Można jej użyć na lekko nierównych powierzchniach. Warto jednak unikać tego rozwiązania w przypadku, gdy domownicy mają alergię, ponieważ mata wytwarza silne pylenie.

– tektura karbowana i papier falisty – Jest to najtańsze rozwiązanie ze wszystkich podkładów. Jednak ich cienka warstwa oraz małe właściwości akustyczne, powodują, że wymagają zastosowania na idealnych powierzchniach. Są najlepsze pod ogrzewanie podłogowe.

Pianka pod panele

Po korku jest ona najczęściej stosowanym produktem. Jednak posiada niską akustyczność i małą odporność na wilgoć. Wybierając panele, powinniśmy również zastanowić się nad wyborem odpowiedniej panki. Cena w tym przypadku nie powinna grać dużej roli, ponieważ odpowiednio dobrana pianka wydłuża żywotność samych paneli i utrzymuje je w dobrym stanie. Pianki pod panele są w różnej grubości i przeznaczone do różnych powierzchni. Należy pamiętać, że zastosowanie jej wiąże się często z koniecznością wygładzenia betonu, na którym zostanie zastosowana. Sztuczne pianki mają zazwyczaj grubość od 2 do 4 mm.

Który z produktów wybrać?

W sklepie Bricoman można zamówić każdy z rodzajów podkładów i pianek w dobrej cenie – https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/izolacja-i-podklady. Jeśli nasze podłoże betonowe nie jest zbyt idealne, to powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej grubości pianki, która będzie amortyzować ułożone panele oraz niwelować nierówności. Dodatkowe zastosowanie folii paroizolacyjnej wydłuży jej żywotność. Jeśli nasze podłogi będą ogrzewane, powinniśmy wybrać cienkie tekturowe podkłady, które idealnie będą przewodzić ciepło. Jeśli nasze podłogi są w świetnym stanie, możemy pokusić się o zastosowanie maty korkowej czy z eko płyty. Wybór zależy od naszych indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych.

Tani Internet w Katowicach

0

Zacinająca się przeglądarka, film, który nie chce się załadować, skrzynka mailowa, której się nie da odebrać – to wszystko rzeczy, które niesamowicie irytują wielu mieszkańców. Jak do tego dodamy wysoką cenę Internetu to warto zdecydowanie pomyśleć nad zmianą dostawcy… Jak jednak znaleźć dobry i tani Internet w Katowicach?

Krok pierwszy – pomyśl, na czym Ci zależy

Dzisiaj mamy do dyspozycji naprawdę wiele przeróżnych rodzajów Internetu. Dlatego też na początek należy dokładnie przemyśleć, czego w zasadzie potrzebujemy. Jeśli ważniejsze jest dla nas super szybkie i stabilne łącze, to warto zastanowić się nad Internetem stacjonarnym. Jeśli jednak dużo podróżujemy dobrze jest zaopatrzyć się w mobilny, tani Internet w Katowicach, o którym można dowiedzieć się więcej na stronie http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/jak-wybrac-tani-internet-w-katowicach/cid,11202,a.

Krok drugi – porównaj różne oferty

Mimo wszystko warto jednak przejść się do swojego operatora telefonu komórkowego i do spółdzielni – może się okazać, że najbardziej korzystne będzie połączenie Internetu stacjonarnego z mobilnym.

Krok trzeci – podpytaj osoby w okolicy

Aby znaleźć naprawdę dobry, tani Internet w Krakowie, warto zapytać sąsiadów, co na danym osiedlu działa dobrze. Chodzi głównie o to, że niestety czasem dany operator ma znakomitą ofertę, która jednak jakoś na naszym osiedlu ma kiepski zasięg.

Krok czwarty – przejrzyj przeglądarkę

Warto poszukać informacji o tanim Internecie w Katowicach… w Internecie! Sprawdźmy, jakie opinie mają poszczególni dostawcy Internetu. Warto zwrócić baczną uwagę, czy w komentarzach użytkowników nie pojawia się informacja o dodatkowych kosztach…

Wysyłanie paczek do Anglii

0

Obecnie możemy obserwować wzrost popularności przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii. Jest to spowodowane dużą grupą Polaków mieszkających na Wyspach, ale także rozwojem polskich przedsiębiorstw.

Przesyłki zagraniczne dla firm

Tempo naszego życia nieustanie rośnie, cały czas stajemy przed nowymi wyzwaniami. W takich okolicznościach prowadzenie firmy wymaga przede wszystkim nastawienia na konkurencyjność. Dostarczanie dobrych produktów lub usług przestało być już wystarczające. Trzeba nieustannie doskonalić ofertę, a także zadbać o to, żeby wyróżnić się na tle konkurencji i dotrzeć do potencjalnych klientów. W zglobalizowanym świecie należy bez przerwy szukać nowych rynków zbytu. Współpraca biznesowa z Wielką Brytanią staje się coraz bardziej popularna wśród polskich przedsiębiorców. Wynika to między innymi z faktu, że na Wyspach Brytyjskich mieszka obecnie bardzo wielu Polaków.

W związku z rozwojem i poszerzaniem rynków zbytu firmy coraz częściej poszukują usług kurierskich w przystępnych cenach. Zainteresowaniem cieszą się przesyłki zagraniczne do Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Korzystanie z kuriera pozwala na negocjowanie korzystnych cen, a także gwarantuje szybki transport.

Korzystne ceny usługi

Przesyłki zagraniczne do Wielkiej Brytanii mogą obejmować standardowe listy i paczki, ale także całe palety różnych towarów. Przedsiębiorcy, którzy nadają duże ilości przesyłek zwracają bardzo dużą uwagę na koszty związane z ich dostarczaniem. Duże koszty transportu wpłyną niekorzystnie na budżet przedsiębiorstwa i spowodują, że stanie się mniej konkurencyjne. Jednocześnie firmy, które systematycznie wysyłają towary, liczą na możliwość negocjowania przystępnych ofert z firmami kurierskimi.

Interesującym rozwiązaniem, pozwalającym na zmniejszenie wydatków, jest serwis LatajacePaczki.pl. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że serwis w imieniu swoich klientów wynegocjował korzystne ceny przesyłek zagranicznych. Koszty są stałe i niezależne od ilości przesyłek. W praktyce oznacza to, że firmy dostają dostęp do wysokiej jakości usług kurierskich w cenach, które są praktycznie niemożliwe do wynegocjowania w przypadku indywidualnej umowy z kurierem. LatajacePaczki.pl współpracuje jedynie ze sprawdzonymi i doświadczonymi liderami rynku kurierskiego, co zapewnia odpowiedni poziom obsługi i terminową realizację przesyłek. Dodatkowo serwis prowadzi nadzór na wszystkimi przesyłkami, gwarantując ich bezpieczeństwo.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Wbrew pozorom jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli korzystamy ze strony LatajacaPaczka.pl. W celu nadania przesyłki należy najpierw podać jej dokładne wymiary oraz wagę, a następnie wybrać rodzaj transportu – drogowy lub lotniczy. Kurier przyjedzie po odbiór przesyłki od nadawcy, więc należy podać datę, w której powinien się zjawić. Następnie trzeba uzupełnić niezbędne dane adresata i nadawcy, opłacić przesyłkę i przykleić do paczki etykietę. Wszytko można załatwić w kilka chwil bez wychodzenia z domu. Cena przesyłki zagranicznej zostanie obliczona automatycznie przez system, a usługa nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Minimum formalności sprawia, że nadawanie paczek do Wielkiej Brytanii jest proste i bardzo intuicyjne.

Szybkie przesyłki do Wielkiej Brytanii

Paczki zagraniczne często pokonują duże dystanse, jednak dzięki dobrze zorganizowanej logistyce można znacznie ograniczyć czas ich doręczenia. Szybka obsługa i dostarczenie przesyłki prosto do adresata ma dla wielu osób ogromne znaczenie. Jednocześnie nie należy lekceważyć takich czynników jak bezpieczeństwo przesyłki. Paczki nie mogą ulec zagubieniu, ani uszkodzeniu w czasie transportu, dlatego warto wybierać dobre usługi kurierskie.

Trasa Polska-Anglia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dobre usługi kurierskie dla firm oraz dla klientów indywidualnych pozwalają na sprawne dostarczanie przesyłek zagranicznych do tego kraju. Dzięki współpracy z solidną firmą można zaoszczędzić pieniądze i zapewnić bezpieczną podróż swojej przesyłce.

Zobacz też

Blog formowy – zacznij go prowadzić!

Blog firmowy – zacznij go prowadzić!

Chcesz zyskać status eksperta w swojej branży, a dodatkowo wspomóc proces pozycjonowania, który pozwoli Ci na osiągnięcie jak najlepszego miejsca w wyszukiwarce Google? Nie...

Sztuka wystąpień publicznych – jak skutecznie przemawiać?

Kto musi płynnie mówić? Zawodów, które tego wymagają jest naprawdę bardzo dużo. Jeżeli ty również znajdujesz się w tej grupie, dowiedz się, jak opanować...

Skorzystaj z porównywarki telefonów!

Kiedyś telefon miał jedną funkcję: dzwonił. Współczesne telefony od wielu lat wykraczają daleko poza funkcje, do których pierwotnie zostały stworzone. Mało kto korzysta dziś...

Jaki środek transportu wybrać, będąc w delegacji?

Delegacja często sprawia dużo problemów z podróżami na miejscu, gdy nie możemy pojechać w nią własnym autem. Jaki środek transportu warto wtedy wybrać? Warszawa, Kraków...

Kupujemy telewizor – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem telewizora zwykle mamy sto pytań i myśli w głowie – może QLED, czy warto ze Smart TV, jaki ekran wybrać itd. Podpowiadamy,...