Największe zalety dystrybutorów z wodą

0

W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym polega fenomen tych wspaniałych urządzeń?

Kantory internetowe dla emigrantów zarobkowych i turystów

0

Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla emigrantów zarobkowych i turystów. Zapewniają one bowiem oszczędność czasu, pieniędzy oraz wygodę. Żeby się o tym przekonać warto zajrzeć na stronę https://www.facebook.com/kantorbox/.

Prokura łączna niewłaściwa teraz dopuszczalna

0

Według uchwały 7 sędziów z dnia 30 stycznia 2015 r., III CZP 34/14, OSNC 2015/7-8/80, Sąd Najwyższy stwierdził, iż niedopuszczalne jest ustanowienie prokurenta, który mógłby podejmować decyzje jedynie łącznie z członkiem zarządu. Jeszcze do zeszłego roku, za takie postępowanie groziło wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, wraz z początkiem roku 2017, w życie weszły przepisy umożliwiające ustanowienie prokury łącznej niewłaściwej.

ABC Systemu Zarządzania Jakością

0

Jakość w firmie to zagadnienie bardzo złożone. Aby dobrze zarządzać jakością w organizacji powstał system zarządzania jakością ISO 9001. Jest to norma, która pomaga biznesowi rozwijać się, dążąc do doskonałości w oparciu o proste zasady.

Sprawne i oszczędne zarządzanie magazynem

0

Wyobraź sobie, że otrzymujesz idealne wsparcie w swojej pracy na magazynie. W każdej chwili dysponujesz wiarygodnymi informacjami o poziomie zatowarowania oraz o aktualnych zamówieniach. Twoi pracownicy nie muszą błądzić między pólkami, a każdy składowany przedmiot jesteś w stanie od razu znaleźć poprzez mapę magazynu. Inwentaryzacja przebiega sprawnie, a towar rozlokowany jest w zależności od sezonu tak, by najbliżej były aktualnie najczęściej zamawiane przedmioty. Brzmi jak coś niemożliwego? A jednak takie wsparcie pracy jest jak najbardziej realne.

Czym warto się kierować przy wyborze domu mediowego?

0

Kampanie w mediach masowych takich jak internet, telewizja, prasa czy radio wymagają odpowiedniego zaplanowania, prowadzenia i monitorowania. Usługi w tym właśnie zakresie oferują domy mediowe. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze firmy tego rodzaju?

Korzyści biznesowe i techniczne przemawiające za wprowadzeniem MDM

0

Zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi możliwe jest z wykorzystaniem oprogramowania MDM, czyli Mobile Device Management. Jakie korzyści biznesowe oraz techniczne możemy osiągnąć dzięki wdrożeniu takiego właśnie rozwiązania?

Kilka trików przyśpieszających pracę

0

Praca stanowi istotny element życia. Każdego roku, miesiąca i dnia, wykonujemy szereg czynności związanych z działalnością zawodową. Pracujemy kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, oddając się (bez reszty) codziennym obowiązkom. Czy zawsze jednak udaje nam się zrealizować powierzone zlecenia/zadania? A może z trudem wywiązujemy się z umów? Praca (o ile podejdziemy do niej w sposób realny i przemyślany) może stać się faktyczną przyjemnością. U dołu prezentujemy kilka trików/sztuczek, dzięki którym podwładny zyska czas oraz zrealizuje zadania – bez konieczności zostawania po godzinach.

W jaki sposób zwolnić pracownika?

0

Zwalnianie ludzi z pracy nie należy do najłatwiejszych ani przyjemnych zadań, jednak w niektórych przypadkach nie da się postąpić inaczej. Ważne jednak jest, aby dokonać tego we właściwy sposób, czyli zgodny z prawem oraz kulturalny – nie mogą tu wkraść się zbędne emocje, które mogłyby w jakikolwiek sposób skrzywdzić pracownika lub sprawdzić, że poczuje się on źle.  Jak zatem należy postąpić w takiej sytuacji?

Pozyskiwanie dostawców do sklepu internetowego

0

Prowadzenie działalności biznesowej w formie sklepu internetowego zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie ma się co dziwić – w końcu działalność w sieci nie wymaga posiadania dopasowanego do potrzeb działalności lokalu i pozwala uniknąć kosztów z tym związanych. Ponadto, sprzedając w sieci, mamy nieograniczony dostęp do klienta na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami.

Pozyskiwanie dostawców

Ważnym krokiem, jeśli chodzi o założenie własnego e-sklepu, jest pozyskanie dostawców towaru, który znajdzie się w naszym asortymencie. Jako, że sklepy internetowe z reguły nie dysponują własnymi magazynami, bardzo ważne jest pozyskanie zaufanego dostawcy, który pomógłby nam zachować ciągłość sprzedaży. Pamiętajmy, że każde opóźnienie w wysyłce towaru może skutkować utratą klienta. Szczególnie ważna dla nas będzie korzystna cena dostawy towarów, tak by nie generować niepotrzebnie wysokich kosztów.
Najczęściej właściciel sklepu internetowego składa zamówienie na towar u dostawcy dopiero wtedy, kiedy zamówi go klient. Wydaje się to sprytnym rozwiązaniem, jednak musi działać sprawnie, by nie wydłużać czasu realizacji zamówienia.

Nawiązanie kontaktu

Skontaktować się ze sprzedawcą możemy poprzez ich oferty na portalach ogłoszeniowych, forach internetowych czy blogach. Nie zaszkodzi także zaglądanie na blogi branżowe.
Dość opłacalne jest nawiązanie współpracy z dostawcami z Chin czy Tajlandii, gdzie produkcja jest tańsza, a ceny towarów niższe. Należy jednak upewnić się, czy zawsze możemy zwrócić uszkodzony towar, bowiem nie zawsze da się tak długą trasę odbyć bez uszkodzonych produktów.

Dropshipping

Jest coraz popularniejszą formą handlu. Polega na tym, że zamówiony u sprzedawcy towar jest wysyłany do klienta bezpośrednio z magazynu dostawcy. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów logistycznych i skrócenie czasu oczekiwania na towar przez klienta.

Negocjacje

Nigdy nie zgadzajmy się na pierwszą podaną przez dostawcę cenę. Negocjacje są nieodłączną częścią handlu i nawet niewielka wytargowana kwota może w skali roku przynieść ogromne oszczędności.

Zobacz też

Największe zalety dystrybutorów z wodą

W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym...

Kantory internetowe dla emigrantów zarobkowych i turystów

Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla emigrantów zarobkowych i turystów. Zapewniają one bowiem oszczędność czasu, pieniędzy oraz wygodę. Żeby się o tym przekonać warto...

Prokura łączna niewłaściwa teraz dopuszczalna

Według uchwały 7 sędziów z dnia 30 stycznia 2015 r., III CZP 34/14, OSNC 2015/7-8/80, Sąd Najwyższy stwierdził, iż niedopuszczalne jest ustanowienie prokurenta,...

ABC Systemu Zarządzania Jakością

Jakość w firmie to zagadnienie bardzo złożone. Aby dobrze zarządzać jakością w organizacji powstał system zarządzania jakością ISO 9001. Jest to norma, która pomaga...

Sprawne i oszczędne zarządzanie magazynem

Wyobraź sobie, że otrzymujesz idealne wsparcie w swojej pracy na magazynie. W każdej chwili dysponujesz wiarygodnymi informacjami o poziomie zatowarowania oraz o aktualnych zamówieniach....