Czym jest big data?

0

Big Data to bardzo popularne wyrażenie. Podstawowe informacje na jego temat znamy wszyscy, jednak czy wiemy czym dokładnie jest i w jaki sposób firmy na całym świecie wykorzystują jego potencjał?

Woda pitna w Twojej firmie a dystrybutory wody – przeczytaj koniecznie

0

Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi to sztuka dająca mierzalne efekty. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że stworzenie pracownikowi korzystnych warunków i przyjemnej atmosfery pracy daje w krótkim czasie wymierne efekty. Skoro w pracy spędzamy tak dużo czasu, warto zadbać by czas ten uprzyjemnić o ile to możliwe. Troska o potrzeby pracownika to klucz do sukcesu.

Czy PR to już marketing?

0

Podstawą większości działań marketingowych jest content marketing. Zmienił on nie tylko sposób postrzegania marketingu, lecz także public relations. Wiele podmiotów promujących produkty łączy PR z marketingiem i uważa ten duet za najlepsze rozwiązanie. Czy faktycznie tak jest?

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

0

Aktualnie wiele firm decyduje się na to, by kupować sprzęt poleasingowy. Zwłaszcza w nowopowstałych przedsiębiorstwach liczy się to, by oszczędzać pieniądze na tyle, na ile to możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie kupić osprzęt używany, żeby był sprawny i funkcjonalny.

Profesjonalna obsługa księgową dla firm

0

Księgowość to usługa niezbędna w każdej firmie. Co w sytuacji, gdy prowadzisz własną działalność lub stoisz na czele firmy i nie masz możliwości samodzielnego prowadzenia rozliczeń? Nie chcesz wydawać budżetu na zatrudnienie własnej księgowej? W takim przypadku, dobrze jest skorzystać z oferty firmy zewnętrznej. Jeśli działasz w Szczecinie i okolicach, warto wówczas powierzyć sprawy księgowe Biuru Rachunkowemu ABK.

Jak zarządzać magazynami?

0

Sprawne zarządzanie magazynami jest możliwe jedynie dzięki zgodnej kooperacji doświadczonego magazyniera z odpowiednio dobranym systemem komputerowym. Wybór odpowiedniego oprogramowania najlepiej pozostawić firmowym informatykom uwzględniając przy tym jednak cechy, jakie najbardziej liczą się dla nas podczas pracy z programem magazynowym.

Program magazynowy to typowy system bazodanowy pozwalający gromadzić konkretne dane dotyczące towarów i surowców przyjmowanych do magazynu, by następnie móc je wydawać do innych działów lub sprzedawać. Niektóre programy komputerowe jak www.lomag.pl pozwalają na połączenie programu magazynowego ze skanerem kodów kreskowych. To wyjątkowe ułatwienie, które pozwala sprawdzić stan magazynowy towaru za pomocą skanera poprzez sczytanie kodu produktu, zamiast poszukiwania tego produktu na komputerze, na którym zainstalowano ów system magazynowy. Programy magazynowe pozwalają też generować dokumenty magazynowe będące fizycznym potwierdzeniem przyjęcia lub odbioru towaru.

Aby sprawnie zarządzać całym magazynem, należy przed wdrożeniem systemu zrobić porządek na magazynie – przeprowadzić inwentaryzację, określić strefy składowania poszczególnych produktów. Następnie do systemu magazynowego wprowadza się produkt po produkcie kolejne towaru wraz z ich ilością oraz innymi danymi, takimi jak data przyjęcia, termin ważności, kod kreskowy i tym podobne cechy identyfikacyjne. Pozwoli to w przyszłości sprawniej zarządzać magazynem, gdy system będzie przypominał o kończących się zapasach, nieprawidłowościach w stanie (na przykład stany ujemne), zbliżających się terminach ważności produktów, które trzeba jak najszybciej upłynnić. Intuicyjne, nowoczesne systemy magazynowe są dla doświadczonych magazynierów doskonałym narzędziem pracy, które dużo łatwiej kontrolować niż zeszyt z odręcznymi zapiskami.

Największe zalety dystrybutorów z wodą

0

W każdym zakładzie pracy, urzędzie, biurowcu, hotelu czy innym miejscu publicznym coraz częściej można spotkać dystrybutory oferujące przechodniom wodę idealną do picia. Na czym polega fenomen tych wspaniałych urządzeń?

Kantory internetowe dla emigrantów zarobkowych i turystów

0

Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla emigrantów zarobkowych i turystów. Zapewniają one bowiem oszczędność czasu, pieniędzy oraz wygodę. Żeby się o tym przekonać warto zajrzeć na stronę https://www.facebook.com/kantorbox/.

Prokura łączna niewłaściwa teraz dopuszczalna

0

Według uchwały 7 sędziów z dnia 30 stycznia 2015 r., III CZP 34/14, OSNC 2015/7-8/80, Sąd Najwyższy stwierdził, iż niedopuszczalne jest ustanowienie prokurenta, który mógłby podejmować decyzje jedynie łącznie z członkiem zarządu. Jeszcze do zeszłego roku, za takie postępowanie groziło wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, wraz z początkiem roku 2017, w życie weszły przepisy umożliwiające ustanowienie prokury łącznej niewłaściwej.

ABC Systemu Zarządzania Jakością

0

Jakość w firmie to zagadnienie bardzo złożone. Aby dobrze zarządzać jakością w organizacji powstał system zarządzania jakością ISO 9001. Jest to norma, która pomaga biznesowi rozwijać się, dążąc do doskonałości w oparciu o proste zasady.

Zobacz też

Czym jest big data?

Big Data to bardzo popularne wyrażenie. Podstawowe informacje na jego temat znamy wszyscy, jednak czy wiemy czym dokładnie jest i w jaki sposób firmy...

Woda pitna w Twojej firmie a dystrybutory wody – przeczytaj koniecznie

Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi to sztuka dająca mierzalne efekty. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że stworzenie pracownikowi korzystnych warunków i przyjemnej atmosfery pracy...

Czy PR to już marketing?

Podstawą większości działań marketingowych jest content marketing. Zmienił on nie tylko sposób postrzegania marketingu, lecz także public relations. Wiele podmiotów promujących produkty łączy PR...

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Aktualnie wiele firm decyduje się na to, by kupować sprzęt poleasingowy. Zwłaszcza w nowopowstałych przedsiębiorstwach liczy się to, by oszczędzać pieniądze na tyle, na...

Profesjonalna obsługa księgową dla firm

Księgowość to usługa niezbędna w każdej firmie. Co w sytuacji, gdy prowadzisz własną działalność lub stoisz na czele firmy i nie masz możliwości samodzielnego...